Diamond Flash: İspanya’dan Fantastik Gerilim

Diamond Flash: İspanya'dan Fantastik Gerilim 1 – Diamond Flash posterDiamond Flash yönetmenliğini Carlos Vermut’un yaptığı İspanya yapımı bir film.

“Violeta kayıp kızını bulmak için her şeyi yapmaya hazırdır. Elena çok garip bir sır saklamaktadır. Lola geçmişi ile ilgili hesaplaşmalarını halletmek ister. Juana kendisini koşulsuz sevecek birini arzular ve Enriqueta sadece kendini güldürecek birini arar. Bu beş kadının ortak bir noktası vardır. Her biri, hayatlarını sonsuza dek değiştirecek olan gizemli bir karakterle, Diamond Flash ile bağlantılıdır.”

Oldukça etkileyici bir fragmanı olan filmin galası Sitges Film Festivali’nde yapıldı. Başrollerde Ángela Boix, Miquel Insua, Klaus, Rocío León, Eva Llorach, Victoria Radonic ve Ángela Villar var.

Carlos Vermut’un ilk uzun metrajlı filmi, şimdiden ‘seyredilecekler listesi’ne girmeyi hak eden bir yapım gibi görünüyor.

Fragman

Diamond Flash: İspanya'dan Fantastik Gerilim 2 – Diamond Flash

Yazar hakkında: Murat Kızılca

blank
1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir