Dredd Bir Kez Daha Sinemaya Adım Atıyor

26 Haziran 2012

Dredd Bir Kez Daha Sinemaya Adım Atıyor 1 – dredd movieposter2000AD çizgi romanından antikahraman Dredd bir kez daha sinemaya adım atıyor. Başrolünde Karl Urban’ın olduğu bir aksiyon gerilim uyarlamasıyla tekrar karşımızda.

Mega Şehir’de geçen hikâyede kuralları kendileri oluşturan bir polis gücü, gerçeklikle oynayan ve zihni değiştiren Slo-Mo isimli bir uyuşturucu çetesini çökertmeye çalışmaktadır.

Konu olarak Robocop 2 ile benzerlik gözden kaçmıyor ancak filmin başarısını belirleyecek olan şey içerdiği şiddet olacak sanırım. Çizgiromandaki Dredd aşırı ahlakçı ve infaz düşkünüydü. Slyvester Stallone’nin oynadığı karakter ise fazlaca idealize edildiğinden film gösterildiği vakit çizgi roman hayranlarının tepkisini çekmişti.

Filmde Urban’a Judge Anderson rolünde Olivia Thirlby ve kötü karakter Madeline “Ma-Ma” Madrigal rolünde ise Game of Thrones’da izlediğimiz Lena Headey eşlik ediyor.

Serinin yaratıcısı John Wagner, çizgi-romanın atmosferini korumak için Dredd’in çelik kaskını film boyunca çıkarmayacağını açıkladı. Dredd ülkemizde 7 Aralık 2012’de vizyona girecek.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

The Equalizer 3 / Adalet 3 Filminden Fragman 2 – The Equalizer 3 Adalet 3 2023 3

The Equalizer 3 / Adalet 3 Filminden Fragman

Ünlü oyuncu Denzel Washington’ın unutulmaz rolüne geri döndüğü The Equalizer
Stranger Things 4. Sezon Resmi Fragman 3 – Stranger Things 4 21

Stranger Things 4. Sezon Resmi Fragman

Hawkins, Starcourt Savaşı’nın etkileriyle mücadele ediyor! Netflix, Stranger Things 4.