Livid: Bustillo ve Maury Yine Beraber 1 – Livide 2011 a

Livid: Bustillo ve Maury Yine Beraber

30 Ekim 2011

À l’intérieur (Inside, 2009) ile kariyerlerine görkemli bir başlangıç yapan Alexandre Bustillo ve Julien Maury bir sonraki filmlerini de beraber yönetme kararı aldı. Livide (Livid) ismini taşıyan yeni filmlerinin konusu kısaca şöyle: 

“Genç Lucy’nin stajyer hasta bakıcı olarak ilk iş günüdür. Serebral (beyinsel) komadaki yaşlı bir kadın olan Mrs. Jessel’i büyük ve ıssız evinde ziyaret eder. Mrs. Jessel eskiden meşhur bir dans öğretmenidir. Lucy tesadüfen yaşlı kadının evinde bir yerlerde değerli bir hazine sakladığını öğrenir. Arkadaşları William ve Ben ile evi araştırmaya karar verirler. Gece olduğunda gizlice kendine özgü gariplikleri olan eve girerler. Mrs. Jessel’in hazinesinin peşindeki gençler birtakım doğa üstü korkunç olaylarla karşılaşırlar. Bu olaylar Lucy üzerinde sonsuza kadar devam edecek değişikliklere sebep olur.”

Livid: Bustillo ve Maury Yine Beraber 2 – livide

Filmlerini bir ‘peri masalı’ olarak isimlendirmeyi seçen yönetmenler, verdikleri röportajda Livide’in eski Hammer ve diğer klasik janra filmlerine saygı duruşu olduğunu söylediler. Ayrıca seyirciden bir önceki filmlerinde olduğu gibi ağır bir kan banyosu beklememeleri gerektiğini üstüne basarak vurguladılar.

Festivallerdeki gösterimlerden sonra yapılan yorumlara bakılırsa Livide hakkında genelde olumlu eleştiriler yapılmış. Film için yapılan “Dario Argento’nun Suspiria’sının yoğun etkisinde kalmış canlı bir kabus” tanımı sanırım film hakkında yeterli ipuçlarını barındırıyor.

Filmin 2 Kasım’da vizyona girmesi bekleniyor.

Livid: Bustillo ve Maury Yine Beraber 3 – livide poster1

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

1 Comment

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Naim Filminden Yeni Fragman 4 – 5dbbeff066a97cd60ff27a58

Naim Filminden Yeni Fragman

“Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu’ndan son fragman yayınlandı.
Kaderin Kartlarda Gizli: Tarot Filminin Fragmanı Yayınlandı 5 – Tarot 2024 3

Kaderin Kartlarda Gizli: Tarot Filminin Fragmanı Yayınlandı

Screen Gems’in yeni korku filmi Tarot, seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Bir