Lovely Molly: Eduardo Sanchez’in Yeni Filmi

Lovely Molly, senaryosunu Eduardo Sánchez ve Jamie Nash’in yazdığı, yönetmenliğini Eduardo Sánchez’in yaptığı ABD yapımı bir film.

“Musallat ve psikoz arasındaki ince çizgiyi araştıran Lovely Molly, sıkıntılı bir genç kızın içindeki şeytani gücü anlatan basit bir korku filmi gibi başlar. Yeni evlenen Molly Reynolds, uzun zaman önce terkettiği baba evine geri döner. Kabus gibi geçen çocukluğunun korku dolu hatıraları yeni hayatına sızmaya başlar. Bir süre sonra psikoz ve ‘musallat’ arasındaki çizgileri bulanıklaştıran acımasız bir kötülüğün ağına düşer.”

The Blair Witch Project (1999) ile beklenmedik bir kariyer başlangıcı yapan Eduardo Sánchez ve Daniel Myrick ikilisinden Sánchez, sonrasında çok sevdiğim Altered (2006) ve gereksiz bir final ile kendini sabote etmeyi başaran Seventh Moon (2008) gibi filmleri yöneterek kariyerine devam etti. Lovely Molly yönetmenin dördüncü uzun metraj filmi.

Başrollerde Gretchen Lodge, Johnny Lewis, Alexandra Holden ve Ken Arnold var.

Filmin dünya prömiyeri, 2011 Toronto Film Festivali’nin “Midnight Madness” bölümünde yapıldı. Vizyon tarihi henüz belli olmayan Lovely Molly’nin önümüzdeki bahar aylarında vizyona girmesi bekleniyor.

Share

Bir yorum var

  1. Masis Üşenmez’in kaleme aldığı Lovely Molly incelemesine BU linkten ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir