Lovely Molly: Eduardo Sanchez'in Yeni Filmi 1 – molly

Lovely Molly: Eduardo Sanchez’in Yeni Filmi

7 Kasım 2011

Lovely Molly, senaryosunu Eduardo Sánchez ve Jamie Nash’in yazdığı, yönetmenliğini Eduardo Sánchez’in yaptığı ABD yapımı bir film.

“Musallat ve psikoz arasındaki ince çizgiyi araştıran Lovely Molly, sıkıntılı bir genç kızın içindeki şeytani gücü anlatan basit bir korku filmi gibi başlar. Yeni evlenen Molly Reynolds, uzun zaman önce terkettiği baba evine geri döner. Kabus gibi geçen çocukluğunun korku dolu hatıraları yeni hayatına sızmaya başlar. Bir süre sonra psikoz ve ‘musallat’ arasındaki çizgileri bulanıklaştıran acımasız bir kötülüğün ağına düşer.”

Lovely Molly: Eduardo Sanchez'in Yeni Filmi 2 – lovely molly1

The Blair Witch Project (1999) ile beklenmedik bir kariyer başlangıcı yapan Eduardo Sánchez ve Daniel Myrick ikilisinden Sánchez, sonrasında çok sevdiğim Altered (2006) ve gereksiz bir final ile kendini sabote etmeyi başaran Seventh Moon (2008) gibi filmleri yöneterek kariyerine devam etti. Lovely Molly yönetmenin dördüncü uzun metraj filmi.

Başrollerde Gretchen Lodge, Johnny Lewis, Alexandra Holden ve Ken Arnold var.

Filmin dünya prömiyeri, 2011 Toronto Film Festivali’nin “Midnight Madness” bölümünde yapıldı. Vizyon tarihi henüz belli olmayan Lovely Molly’nin önümüzdeki bahar aylarında vizyona girmesi bekleniyor.

Lovely Molly: Eduardo Sanchez'in Yeni Filmi 3 – lovely molly afis

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

1 Comment

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

The Girl in the Spider's Web / Örümcek Ağındaki Kız 4 – The Girl in the Spiders Web Örümcek Ağındaki Kız

The Girl in the Spider’s Web / Örümcek Ağındaki Kız

Yazar Stieg Larsson’ın ünlü Milenyum kitap serisinde yarattığı karakterlere dayanan
Korku Sokağı Üçlemesi Resmi Fragman 5 – Fear Street Korku Sokagi 3

Korku Sokağı Üçlemesi Resmi Fragman

Üç Film. Üç Hafta. Sonsuz Bir Dehşet! Netflix, tüyler ürpertici