Night of the Living Dead: Resurrection

Night of the Living Dead: Resurrection 1 – night of the living dead resurrection posterNight of the Living Dead: Resurrection yönetmenliğini James Plumb’ın yaptığı İngiltere yapımı bir film.

Independent Moving Pictures, Mad Science Films ve Ruggero Deodato’nun yeni filmi The House on the Edge of the Park Part II’nun da arkasında olan North Bank Entertainment’in yapımcısı olduğu NOTLDR’a ait ilk fragman yayınlandı.

“2012’de ölüler, sahip oldukları tek içgüdü olan yaşayanları yemek için mezarlarından kalkarlar. Akademisyenler olayın bilimsel sebeplerine yoğunlaşırken, ilahiyatçılar Book of Revelation’da öngörülen Armageddon’a dikkat çekerler. Şehirler dümdüz olup medeniyetler parçalanırken zombilerden kaçan bir aile, Batı Galler’deki ıssız bir çiftlik evine sığınır. Ama en büyük tehdit zaten aralarındadır.”

Night of the Living Dead: Resurrection, yönetmen Plumb’ın ilk uzun metraj denemesi. Plumb, senaryoyu Andrew Jones ile beraber yazmış. Filmin çekimleri Güney Galler bölgesinde bulunan Carmarthenshire, Swansea ve Cardiff’de gerçekleştirilmiş.

Korku klasikleri arasındaki yerini çoktan almış, 1968 tarihli, George A. Romero’nun yönettiği Night of the Living Dead’in İngiliz versiyonunu yapmak çok mu gerekliydi, tartışılır. Düşük bütçeli olduğu anlaşılan NOTLDR önümüzdeki sene vizyona girecek.

Night of the Living Dead: Resurrection 2 – night of the living dead resurrection 1

Yazar hakkında: Murat Kızılca

blank
1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir