Pek Yakında: The Cabin in the Woods 1 – The Cabin in the Woods

Pek Yakında: The Cabin in the Woods

Pek Yakında: The Cabin in the Woods 2 – cabin in the woods posterThe Cabin in the Woods, yönetmenliğini Drew Goddard’ın yaptığı, senaryosunu Goddard ve Joss Whedon’ın yazdığı, ABD yapımı bir film.

“Beş arkadaş ormanın derinliklerindeki ıssız bir kulübeye giderler. Eğlenceli dakikaların peşindeki gençler hiç ummadıkları kadar büyük ve korkunç bir ‘şey’i harekete geçirirler.”

“Slasher to end all slashers” (bütün slasher’ları bitirecek slasher) gibi iddialı bir sloganla yola çıkan The Cabin in the Woods’un kadrosunda Cloverfield’ı yazan Goddard ve Buffy the Vampire Slayer’ın yaratıcısı Whedon gibi sektörü iyi bilen iki isim yer alıyor.

Fragmandan görebildiğim kadarıyla birkaç türü iç içe geçirerek, türlerin klişeleri arasında gezinen, ‘izle, unut’ tadında, büyük bütçeli bir film izleyeceğiz gibi duruyor. (Umarım yanılırım.) Açıkçası bu tarz filmler beni artık çok heyecanlandırmıyor ama maalesef izlemeden de duramıyorum. Sezarın hakkı sezara, Hollywood işini biliyor. Bir yolunu bulup filmlerini izlettirmeyi başarıyor.

Başrollerde Chris Hemsworth, Richard Jenkins, Bradley Whitford, Kristen Connolly, Anna Hutchison, Fran Kranz, Jesse Williams ve Brian White var.

Filmin 13 Nisan 2012, Cuma günü (Friday the 13th hesabı) vizyona girmesi planlanıyor.

Yazar hakkında: Murat Kızılca

blank
1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yorum var

  1. blank

    Masis Üşenmez’in yazdığı The Cabin in the Woods kritiğine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

    https://www.otekisinema.com/the-cabin-in-the-woods-dehset-kapani-2012/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir