Pek Yakında: The Cabin in the Woods 1 – The Cabin in the Woods

Pek Yakında: The Cabin in the Woods

12 Aralık 2011

Pek Yakında: The Cabin in the Woods 2 – cabin in the woods posterThe Cabin in the Woods, yönetmenliğini Drew Goddard’ın yaptığı, senaryosunu Goddard ve Joss Whedon’ın yazdığı, ABD yapımı bir film.

“Beş arkadaş ormanın derinliklerindeki ıssız bir kulübeye giderler. Eğlenceli dakikaların peşindeki gençler hiç ummadıkları kadar büyük ve korkunç bir ‘şey’i harekete geçirirler.”

“Slasher to end all slashers” (bütün slasher’ları bitirecek slasher) gibi iddialı bir sloganla yola çıkan The Cabin in the Woods’un kadrosunda Cloverfield’ı yazan Goddard ve Buffy the Vampire Slayer’ın yaratıcısı Whedon gibi sektörü iyi bilen iki isim yer alıyor.

Fragmandan görebildiğim kadarıyla birkaç türü iç içe geçirerek, türlerin klişeleri arasında gezinen, ‘izle, unut’ tadında, büyük bütçeli bir film izleyeceğiz gibi duruyor. (Umarım yanılırım.) Açıkçası bu tarz filmler beni artık çok heyecanlandırmıyor ama maalesef izlemeden de duramıyorum. Sezarın hakkı sezara, Hollywood işini biliyor. Bir yolunu bulup filmlerini izlettirmeyi başarıyor.

Başrollerde Chris Hemsworth, Richard Jenkins, Bradley Whitford, Kristen Connolly, Anna Hutchison, Fran Kranz, Jesse Williams ve Brian White var.

Filmin 13 Nisan 2012, Cuma günü (Friday the 13th hesabı) vizyona girmesi planlanıyor.

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

1 Comment

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Worry Dolls Fragman 3 – Worry Dolls 01

Worry Dolls Fragman

29 Temmuz’da Şeytanın Çocukları ismiyle ülkemizde gösterime girecek olan Worry
Resident Evil: Son Bölüm Yeni Fragman 4 – Resident Evil Son Bölüm Resident Evil The Final Chapter 02

Resident Evil: Son Bölüm Yeni Fragman

3 Şubat 2017’de vizyona girmesi planlanan Resident Evil: Son Bölüm