The Monk / Şeytanın Yüzü 1 – MONK QUAD1

The Monk / Şeytanın Yüzü

19 Nisan 2012

Lemming / Kuzey Faresi ile tanınan yönetmen Dominic Moll’un, Matthew Gregory Lewis’in 1796 tarihli klasikleşmiş gotik romanından uyarlanan The Monk / Şeytanın Yüzü filminin başrolünde ise ünlü Fransız aktör Vincent Cassel bulunuyor.

The Monk / Şeytanın Yüzü 2 – MONK QUAD1

17. yüzyılın Madrid’inde bebekken bir manastırın kapısına terk edilen kimsesiz Ambrosio rahipler tarafından büyütülmüştür. Büyüyünce çalışkan ve saygıdeğer bir rahip olmuş, zamanla ünü tüm ülkeye yayılan bir vaize dönüşmüştür. Kör edici baş ağrıları ve yinelenen kâbuslardan muzdarip olan Ambrosio şeytana karşı kendini çok güçlü görmektedir ve asla baştan çıkarılmayacağından emindir. Günün birinde yüzü bir maskenin arkasına gizlenmiş gizemli birisinin manastıra gelişiyle inançları sarsılacak ve manastırda doğaüstü olaylar meydana gelmeye başlayacaktır.

Not: Sürrealistlerin kilit metinlerinden biri olan kitabın 1972 tarihli ilk sinema uyarlamasının senaryosunda Luis Bunuel imzası bulunuyordu.

blank

Murat Tolga Şen

6 Kasım 1973 doğumlu ve tipik bir Akrep burcu olan Murat Tolga Şen, 2005 yılında Öteki Sinema'yı kurarak yayın yönetmenliğini üstlenmiştir.

OFCS (Online Film Critics Society) üyesidir. 2010 yılından bu yana Beyazperde sitesinde yazarlık yapmaktadır. 2012-2023 yılları arasında Medyaradar sitesinde TV sektörüne dair eleştiriler kaleme aldı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti.

2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. 2014-2023 yılları arasında Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yaptı. Bir Notanın Hikayesi adlı belgeselin senaryo yazarıdır ve Agatha'da Cinayet adlı tiyatro oyununu yazmıştır.

Ayrıca, Bir İz - Madımak belgeselinin danışmanlığını üstlenmiştir. Yazılarına Beyazperde ve Öteki Sinema'da devam etmektedir. Veteran bir yelkenci olan Murat Tolga Şen, 2021'den bu yana ressam Yalçın Gökçebağ'ın sanat menajerliğini yapmaktadır.

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Hypnotic: Zihin Avı 2 Haziran’da Sinemalarda 3 – Hypnotic 2023 1

Hypnotic: Zihin Avı 2 Haziran’da Sinemalarda

2 Oscar ödüllü Ben Affleck, adrenalini yüksek, heyecan dolu aksiyon,
Garip Bülbül Neşet Ertaş Fragman 4 – Garip Bulbul Neset Ertas 2022 3

Garip Bülbül Neşet Ertaş Fragman

Neşet Ertaş’ın yaşam öyküsünü beyazperdeye taşımaya hazırlanan Garip Bülbül Neşet