The Pact: Bazı Kapılar Hiç Açılmamalı

Bazı kapılar hiç açılmamalı… 

The Pact: Bazı Kapılar Hiç Açılmamalı 1 – The Pact posterThe Pact, Nicholas McCarthy tarafından yazılıp yönetilmiş olan ABD yapımı bir film.

“Annelerinin ölümünden sonra Nicole ve Annie isimli iki kardeş çocukluklarının geçtiği anılarla yüklü eve geri döner. Annie, annesinin eşyaları arasında gezinerek geçmişe dair ipuçlarının peşine düşer. Tanımadığı bir genç kadın ile annesinin yan yana durduğu bir fotoğraf bulur. Fotoğrafı bulduktan sonra evin içinde garip bir varlık hissetmeye başlar. Annie, bir dizi yoğun ve rahatsız edici rüya sonrasında bildiğini düşündüğü hayatı sorgulamaya girişir. Etrafındaki dünya ağır ağır canlı bir kabusa dönüşmektedir.”

Galası geçtiğimiz günlerde 2012 Sundance Film Festivali’nde yapılan The Pact festivalde oldukça ses getirdi. Sanırım bu durumun tesadüfi olduğunu söylemek biraz güç. Filmin yapım öncesi hikayesine bir göz atarsanız ne demek istediğimi anlarsınız. McCarthy geçen seneki Sundance’e The Pact isimli kısası ile katılır. Filmi beğenen yapımcılardan biri McCarthy’ye aynı hikayeyi uzun metraj olarak çekmek isteyip istemediğini sorar. Anlaşılan McCarthy’nin senaryosu hazırdır, yapımcının da parası. Böylece tanışmalarının üzerinden bir sene geçtikten sonra The Pact, bu sefer daha uzun süresiyle, Sundance 2012’de boy gösterir.

Başrollerde Caity Lotz, Casper Van Dien ve Agnes Bruckner var.

The Pact’in yayınlanan ilk ‘teaser’ından pek bir şey anlaşılmasa bile en azından alışılageldik hayalet filmlerinden farklı bir lezzette olmasını umut ediyoruz.

The Pact: Bazı Kapılar Hiç Açılmamalı 2 – The Pact 11

Yazar hakkında: Murat Kızılca

blank
1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir