Çılgın Bir Aksiyon Filmi Geliyor Sanki: The Raid 1 – The Raid 2011

Çılgın Bir Aksiyon Filmi Geliyor Sanki: The Raid

3 Aralık 2011

Çılgın Bir Aksiyon Filmi Geliyor Sanki: The Raid 2 – the raid afisThe Raid yönetmenliğini Gareth Evans’ın yaptığı Endonezya / ABD ortak yapımı bir film.

“Jakarta varoşlarının göbeğinde, dünyanın en tehlikeli katillerini ve gangsterlerini saklayan, içine girilmesi mümkün olmayan güvenli bir bina vardır. Bu apartman, en cesur polislerin bile giremediği, dokunulmaz bir yerdir. Bir SWAT ekibi, apartmanı basarak, mekanı işleten meşhur uyuşturucu baronunu yakalamakla görevlendirilir. Ekip, gün doğmadan hemen önce harekete geçer, ancak uyuşturucu baronu baskından haberdardır ve gelenlere hoş olmayan sürprizler hazırlamıştır. Binanın elektrikleri kesilir ve bütün çıkışlar kapatılır. Binanın altıncı katında sıkışıp kalan ekip, hayatta kalmak için bir çıkış yolu bulmak zorundadır.”

Galli yönetmen Evans’ın yönettiği üçüncü film olan The Raid, Toronto Uluslararası Film Festivali’nde Midnight Madness Seyirci Ödülü’ne layık görülmüş. Orijinal ismi Serbuan maut olan filmde Evans, bir önceki filmi Merantau’da (2009) beraber çalıştığı dövüş sanatları yıldızı Iko Uwais ile tekrar bir araya gelmiş.

Fragmanından ne kadar aksiyon yüklü bir film ile karşı karşıya olduğumuz açıkça anlaşılıyor. Şimdiden heyecanla beklemeye başladığımız filmin 2012 ilkbaharında vizyona girmesi bekleniyor.

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

1 Comment

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Three Thousand Years of Longing / Üç Bin Yıllık Bekleyiş Fragman 3 – Three Thousand Years of Longing Uc Bin Yillik Bekleyis 2022 2

Three Thousand Years of Longing / Üç Bin Yıllık Bekleyiş Fragman

George Miller'ın yönettiği Three Thousand Years of Longing / Üç
Resident Evil: Retribution 14 Eylül'de Sinemalarda 4 – resident evil retribution film izle

Resident Evil: Retribution 14 Eylül’de Sinemalarda

Milla Jovovich ile devam eden serinin son halkası Resident Evil