Çılgın Bir Aksiyon Filmi Geliyor Sanki: The Raid

The Raid yönetmenliğini Gareth Evans’ın yaptığı Endonezya / ABD ortak yapımı bir film.

“Jakarta varoşlarının göbeğinde, dünyanın en tehlikeli katillerini ve gangsterlerini saklayan, içine girilmesi mümkün olmayan güvenli bir bina vardır. Bu apartman, en cesur polislerin bile giremediği, dokunulmaz bir yerdir. Bir SWAT ekibi apartmanı basarak, mekanı işleten meşhur uyuşturucu baronunu yakalamakla görevlendirilir. Ekip, gün doğmadan hemen önce harekete geçer, ancak uyuşturucu baronu baskından haberdardır ve gelenlere hoş olmayan sürprizler hazırlamıştır. Binanın elektrikleri kesilir ve bütün çıkışlar kapatılır. Binanın altıncı katında sıkışıp kalan ekip hayatta kalmak için bir çıkış yolu bulmak zorundadır.”

Galli yönetmen Evans’ın yönettiği üçüncü film olan The Raid, Toronto Uluslararası Film Festivali’nde “Midnight Madness Seyirci Ödülü” ne layık görülmüş. Orijinal ismi Serbuan maut olan filmde Evans, bir önceki filmi Merantau’da (2009) beraber çalıştığı dövüş sanatları yıldızı Iko Uwais ile tekrar bir araya gelmiş.

Fragmanından ne kadar aksiyon yüklü bir film ile karşı karşıya olduğumuz açıkça anlaşılıyor. Şimdiden heyecanla beklemeye başladığımız filmin 2012 ilkbaharında vizyona girmesi bekleniyor.

Bir yorum var

  1. blank

    Serbuan maut / The Raid: Redemption kritiğine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

    https://www.otekisinema.com/serbuan-maut-2011/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir