The Road: Filipinler'den İlginç Bir Korku 1 – The Road 2

The Road: Filipinler’den İlginç Bir Korku

11 Kasım 2011

The Road: Filipinler'den İlginç Bir Korku 2 – The Road afisThe Road yönetmenliğini Yam Laranas’ın yaptığı Filipinler yapımı bir film.

Yönetmenden en son Sigaw (2004, Filipinler) ile Sigaw’un yeniden çevrimi The Echo‘yu (2008, ABD) izlemiştim. Her ikisi de eksikleri olmasına rağmen, ürkütücü anlara ev sahipliği yapan, gayet başarılı hayaletli ev (ya da apartman dairesi) filmleriydi. Laranas’ın yeni filminin konusu şöyle:

“Üç genç artık kullanılmayan terkedilmiş bir yolda kaybolunca 12 yıllık eski bir dosya yeniden açılır. Soruşturma devam ettikçe korkunç cinayet ve adam kaçırma hikayeleri ortaya çıkar. Yirmi yıldan fazla bir süredir devam eden tekinsiz yolun sırları nihayet açığa çıkacaktır.”

Filmin müziği ve ses efektleri İsveçli Johan Söderqvist’e emanet. Söderqvist, daha önce Låt den rätte komma in (Let the Right One In, 2008) ve Hævnen (In a Better World, 2010) gibi filmlerde başarılı işler ortaya koymuştu.

Çekimleri tamamlanan The Road’un vizyon tarihi henüz belli değil. Önümüzdeki sene gösterilmesi beklenen filmin ismini bir yerlere not etmekte fayda var.

The Road: Filipinler'den İlginç Bir Korku 3 – The Road 2

The Road: Filipinler'den İlginç Bir Korku 4 – The Road 1

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Black Adam İlk Fragman 5 – Black Adam 3

Black Adam İlk Fragman

Başrolünde Dwayne Johnson’ın yer aldığı Black Adam filminden ilk fragman
Çılgınlığın Eşiğinde Bir Fragman: Aşkların En Güzeli (1972) 6 – Askların en guzeli 1972

Çılgınlığın Eşiğinde Bir Fragman: Aşkların En Güzeli (1972)

Aşkların En Güzeli, gelecek haftaların birinde seyredip, gelecek aylarda, geçecek