Pek Yakında: The Woman in Black 1 – the woman in black 2

Pek Yakında: The Woman in Black

19 Ağustos 2011

Pek Yakında: The Woman in Black 2 – the woman in black afis1978 doğumlu İngiliz yönetmen James Watkins yönettiği ilk film Eden Lake (2008) ile şehir hayatı mensupları ile kırsal hayat mensuplarının ortak bir paydada (zaman, mekan vs.) buluştuklarında meydana gelen gerilimi konu alan, bilindik bir hikayenin nasıl farklı bir lezzette anlatılabileceğini gösteren başarılı bir işe imza atmıştı. O günden beri sesi soluğu çıkmayan Watkins’in yönettiği The Woman in Black filminin ‘teaser’ı geçtiğimiz Çarşamba günü piyasaya çıktı.

Filmin başrol oyuncusu olarak Daniel Radcliffe seçilmiş. Evet, bildiğiniz Harry Potter. Sadece bu seçim için bile ilginç olabilecekken ‘teaser’dan gördüğümüz kadarı ile film bundan çok daha fazlasını vadediyor. Uzun zamandır bu kadar güzel hazırlanmış bir ‘teaser’ izlememiştim. Özellikle sonlara doğru Radcliffe’in pencereden baktığı sahneye dikkat!

“Çalıştığı firma genç avukat Arthur Kipps’den (Radcliffe) ücra bir köye gitmesini ve yakın zamanda vefat eden bir müşterilerinin evrak işlerini halletmesini ister. Müşterinin ıssız kalan evinde tek başına çalışan Kipps, bir takım trajik sırları keşfetmeye başlar. Tedirginliği sadece siyahlar giymiş gizemli bir kadın gördüğünde iyice artar. Köyün sakinlerinden tek bir kelime bile alamayan Kipps, siyahlı kadının kimliği hakkında araştırmalarına tek başına devam eder. Kadının gerçek niyetini öğrendiğinde ise zamana karşı umutsuz bir yarışın içine girer.”

Pek Yakında: The Woman in Black 3 – the woman in black 2

3 Şubat 2012’de vizyona girmesi planlanan The Woman in Black, önümüzdeki senenin umut verici film adaylarından biri gibi duruyor.

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

2 Comments

  1. İlk uyarlamayı geçenlerde izledim ve Stoker’ın Dracula romanı ile çok sayıda benzerlik taşıyor.

  2. İlginç bir bilgi. Susan Hill adlı yazarın romanının 1989 tarihli uyarlamasında avukat Arthur Kipps rolünü Harry Potter filmlerinde James Potter rolünü oynayan Adrian Rawlins oynamıştır.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Fenomen Dizi Beyazperdede: Behzat Ç. Ankara Yanıyor

Fenomen dizi beyazperdeye geliyor. Yepyeni bir hikâyeye sahip olan Behzat
Ghost in the Shell / Kabuktaki Hayalet Yeni Fragman 4 – Ghost in the Shell Trailer Majors robot body

Ghost in the Shell / Kabuktaki Hayalet Yeni Fragman

31 Mart'ta gösterime girecek Ghost in the Shell / Kabuktaki