Torture Chamber: Dante Tomaselli’nin Yeni Filmi 1 – Torture Chamber 01

Torture Chamber: Dante Tomaselli’nin Yeni Filmi

21 Haziran 2012

Should all Sinners be damned?

Torture Chamber: Dante Tomaselli’nin Yeni Filmi 2 – Torture Chamber posterİtalyan asıllı Amerikalı sinemacı Dante Tomaselli’nin yazıp yönettiği Torture Chamber filmine ait poster ve fragman net aleminde turlamaya başladı. Bir anne ile iki oğlu arasındaki kötücül ilişkiye odaklanan yapım, Tomaselli’nin dördüncü uzun metraj denemesi.

“Kendini ailesini kurtarmaya adayan bir Katolik rahip, küçük erkek kardeşini iyileştirmeye çalışır ama 13 yaşındaki Jimmy Morgan çok güçlü bir şeytan tarafından ele geçirilmiştir. Akıl hastanesinden firar eden Jimmy, intikam almak için yaşadığı kasabaya geri döner. İntikam yolunda yalnız değildir, yanında cinai arzusunu sonuna kadar paylaşan çocuklardan oluşan bir ordu ile birliktedir. Masum suçlu ayırt etmeden kasaba halkını teker teker avlamaya başlayan intikam ordusu, kurbanlarını kasaba dışındaki terk edilmiş kaleye götürür. Onları kalenin yeraltı tünellerinin derinliklerinde tüyler ürpertici işkenceler beklemektedir. Öğretmen, doktor, hatta Jimmy’nin annesi ve abisi, hepsi İşkence Odası’nda kaderleriyle yüzleşecektir.”

Tomaselli ilginç bir yönetmen. Bundan önce hem senaryolarını yazıp hem de yönettiği üç film ile şeytanın bacağını kırmayı bir türlü başaramadı. Sırasıyla Desecration (1999), Horror (2002) ve Satan’s Playground (2006) için hem iyi hem de zayıf yönleri açısından oldukça benzeşen işler desek yanlış olmaz sanırım. Her birini benzer ifadelerle tanımlamak mümkün. Zaman zaman doğru anları yakalayan, ara ara korkutucu atmosferler oluşturmayı başaran bu düşük bütçeli bağımsız korku filmlerinin sorunu, hemen her düşük bütçeli işte karşılaşılan sorunlardan pek de farklı değil aslında; kötü oyunculuk, devamlılık sorunları, teknik yetersizlikler ve zayıf finaller…

Tomaselli şimdiye kadar çoktan vazgeçmem gereken bir yönetmen olmalıydı aslında. İtalyan asıllı olmasından mıdır nedir bilinmez, her yeni işinde, yeni bir şans vermem gerektiğine ikna olmuş vaziyette ekran başında buluyorum kendimi. Şu ana kadar hep hüsran ile sonuçlandı beklentilerim.

Torture Chamber gene daha önceki işler gibi düşük bütçeli bir korku filmi. Yaklaşık 200.000 dolar gibi bir bütçeye sahip. Fragman hiç fena durmuyor ama bekleyip görmek lazım. Bakalım Tomaselli bu sefer ses getirmeyi başarabilecek mi?

Başrollerde Carmen LoPorto, Vincent Pastore, Christie Sanford, Lynn Lowry, Ellie Pettit ve Ron Millkie var.

Torture Chamber: Dante Tomaselli’nin Yeni Filmi 3 – Torture Chamber 01

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Freaky / Sıra Dışı Yeni Fragman ve Poster 4 – Freaky Sira Disi 1

Freaky / Sıra Dışı Yeni Fragman ve Poster

Öldüren beden değişimi! Freaky / Sıra Dışı filminin ilk fragmanı
Simulant: Senden Bir Tane Daha Olsun İster miydin? 5 – Simulant 2023 5

Simulant: Senden Bir Tane Daha Olsun İster miydin?

Ex Machina ve I, Robot filmlerini buluşturan Simulant / Simülasyon