When the Lights Went Out 1 – when the lights went out poster

When the Lights Went Out

21 Nisan 2012

When the Lights Went Out 2 – when the lights went out posterWhen the Lights Went Out geçtiğimiz sene içinde çekimleri tamamlanmış, Pat Holden tarafından yazılıp yönetilmiş olan İngiltere yapımı bir film.

“Yorkshire, 1974. İngiltere ekonomik durgunluk, petrol krizi ve elektrik kesintileri ile çalkantılı günler geçirmektedir. Len (Steve Waddington), karısı Jenny (Kate Ashfield) ve kızları Sally’den (Tasha Connor) oluşan Maynard ailesi hayallerini süsleyen yeni evlerine taşınırlar. Evde habis varlıkların ikamet ettiğini öğrenmeleri uzun sürmez. Bir yandan zaten kırılgan olan aile yapılarını bir arada tutmaya çabalarken, bir yandan da kötü ruhlarla amansız bir mücadeleye girişirler.”

When the Lights Went Out 1966 doğumlu Holden’ın yönettiği üçüncü uzun metraj. Daha önce korku gerilim türünde bir projede yer almamış olması filmin dramatik yönünün ağır basacağına işaret olabilir ki fragmandan da bunun sinyalleri alınabiliyor.

The Exorcist (1973) ile zirve yapmış ‘şeytan çıkarma’ filmleri nedense son yıllarda fazlaca tercih edilir oldu. When the Lights Went Out da The Exorcist, Poltergeist (1982) ve The Innocents (1961) gibi köşe taşı filmlerden fazlasıyla etkilenmiş görünüyor. Sıradan bir ‘şeytan çıkarma’ ve/veya ‘hayaletli ev’ filmi olması olasılığı yüksek ama İngiltere yapımı filmlerden ne zaman ne çıkacağı belli olmuyor. Bir kenara not etmekte fayda var.

Filmin galası Rotterdam’da yapılmış.

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Mission: Impossible Yansımalar Yeni Fragman 3 – Mission Impossible Fallout Yansımalar

Mission: Impossible Yansımalar Yeni Fragman

Mission: Impossible - Fallout / Mission: Impossible Yansımalar filmine ait
Karanlıkta / In Darkness 17 Ağustos'ta Sinemalarda 4 – Karanlıkta In Darkness 02

Karanlıkta / In Darkness 17 Ağustos’ta Sinemalarda

17 Ağustos'ta gösterime girecek Karanlıkta / In Darkness filmine ait