Would You Rather 1 – would you rather 1

Would You Rather

1 Mayıs 2012

Would You Rather 2 – would you rather posterWould You Rather yönetmenliğini David Guy Levy’nin yaptığı ABD yapımı bir film.

“Anne ve babasının ani ölümü ile sarsılan Iris (Snow) bir yandan da ölümcül bir hastalığın pençesindeki erkek kardeşine bakmak zorundadır. Shepard Lambrick (Combs) isimli hayırsever bir aristokrat kendilerine yardım etmek ister. Iris, Lambrick’in yedi umutsuz insanın daha katılacağı akşam yemeği davetini kabul eder. Kısa sürede Lambrick’in konağına hapsedildiklerini anlayan davetliler, kazananın çok büyük bir miktarda para ödülü alacağı Would You Rather isimli sadist bir oyun oynamaya zorlanırlar. Oyun ilerledikçe Iris ve diğer konukların ikilemleri ölümcül düzeyde artar.”

Başrollerde ilginç isimler yer alıyor. Her ikisi de yeniden çevrim (remake) olan Prom Night (2008) ve Hairspray (2007) ile tanınan Brittany Snow, çaresiz kurban Iris rolünde. Hayırsever(!) aristokratı ise Stuart Gordon ve Brian Yuzna filmlerindeki unutulmaz performanslarıyla kült seviyesine ulaşmış aktörlerden Jeffrey Combs (ya da Dr. Herbert West mi desek?) canlandırıyor. Sasha ‘varlığın yeter’ Grey, Alcatraz dizisinin hapishane müdürü Edwin James’i Jonny Coyne ve My Name Is Earl’ün Crab-man’i Eddie Steeples filme renk katacak oyuncular arasında.

Öyle çok özel bir film olmadığı her halinden belli olan Would You Rather özellikle oyuncu kadrosu ile dikkat çekiyor. Benim gibi Combs’un her işini izlemek gibi kötü bir huya sahip olanlar filmin ismini bir yerlere not etsinler.

Post-prodüksiyon aşamasındaki filmin vizyon tarihi belli değil.

Would You Rather 3 – would you rather 1

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Pek Yakında Sinemalarda: Shazam! 6 Güç 4 – Shazam 6 Güç 01

Pek Yakında Sinemalarda: Shazam! 6 Güç

Zachary Levi’ın canlandırdığı DC süper kahramanının başlangıç hikâyesinin anlatıldığı Shazam!
Hypnotic: Zihin Avı 2 Haziran’da Sinemalarda 5 – Hypnotic 2023 1

Hypnotic: Zihin Avı 2 Haziran’da Sinemalarda

2 Oscar ödüllü Ben Affleck, adrenalini yüksek, heyecan dolu aksiyon,