Pera Müzesi’nden Çocuklar İçin Animasyon 1 – Kayboldum Ben Galiba animasyon serisi 1

Pera Müzesi’nden Çocuklar İçin Animasyon

28 Nisan 2022

Pera Müzesi, Suna ve İnan Kıraç Vakfı Oryantalist Resim Koleksiyonu’na yönelik bir mini animasyon serisi hazırladı. Kayboldum Ben Galiba! isimli animasyon serisi, 4-12 yaş arası çocukları Pera Müzesi koleksiyonları ile tanıştırmayı amaçlıyor. Bir elçi ve yemiş aramak için haremden çıkan bir maymunun zamanda yolculuk yaparak müzede bir araya gelmesiyle başlayan animasyonda karakterler koleksiyon sergilerini gezip eserleri eğlenceli bir dille anlatıyor.

Elçinin Serüveni bölümünde, yanlışlıkla kendi zamanlarından yüzlerce yıl sonrasına seyahat edip günümüz Pera Müzesi’nde bir araya gelen karakterler, 21. yüzyılı anlamaya çalışırken Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar koleksiyon sergisini keşfe çıkıyor. Jean-Baptiste Vanmour’un dört resimden oluşan saraya kabul serisini yakından inceleyen karakterler, yaklaşık 300 yıl önce Topkapı Sarayı’nda gerçekleşen resmi törenin detayları üzerine sohbet ediyor. Kayboldum Ben Galiba!: Elçinin Serüveni çocuklara basitçe sanata ve tarihe nasıl bakılabileceğini anlatırken, sergiden yola çıkarak temel sanat ve uluslararası diplomasi terimlerini öğretmeyi amaçlıyor.

Pera Müzesi’nden Çocuklar İçin Animasyon 2 – Kayboldum Ben Galiba animasyon serisi 2

Yönetmenliğini Ethem Onur Bilgiç ve Emrah Tümer’in yaptığı Kayboldum Ben Galiba! animasyon serisinin müzikleri Nilipek ve Berkay Küçükbaşlar’a ait. Maymunu Meltem Cumbul’un, elçiyi Yekta Kopan’ın seslendirdiği animasyon Elçinin Serüveni Pera Müzesi Youtube kanalından izlenebilir.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]

Animasyon Künyesi

Yönetenler: Ethem Onur Bilgiç, Emrah Tümer
Seslendirme: Meltem Cumbul, Yekta Kopan
Animasyon: Emrah Tümer
Çizimler: Emre Karacan
Müzik: Nilipek, Berkay Küçükbaşlar
Yürütücü Yapımcı: Volkan Şenozan, Irmak Wöber, Hazal Altun

[/box]

Pera Müzesi Salı’dan Cumartesi’ye 10.00-19.00, Pazar günleri ise 12.00-18.00 saatleri arasında gezilebilir. Cuma günleri Uzun Cuma kapsamında 18.00-22.00 arası tüm ziyaretçiler, Çarşamba günleri ise Genç Çarşamba kapsamında tüm öğrenciler müzeyi ücretsiz ziyaret edebilir.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Red Dawn Yeniden Çevrimi Yolda Geliyor

Red Dawn (Kızıl Şafak) yeniden çevrimi sonunda izleyiciyle buluşuyor. Bu
First Man / Ay’da İlk İnsan Filminden Poster 3 – First Man Ayda İlk İnsan 3

First Man / Ay’da İlk İnsan Filminden Poster

Yönetmen Damien Chazelle ve oyuncu Ryan Gosling, La La Land’den