Peri Ağzı Olmayan Kız 17 Ocak'ta Sinemalarda 1 – Peri Girl With No Mouth banner

Peri Ağzı Olmayan Kız 17 Ocak’ta Sinemalarda

15 Aralık 2019

17 Ocak 2020’de vizyona girecek olan Peri / Ağzı Olmayan Kız filminin posteri ve fragmanı paylaşıldı.

Bir varmış, bir yokmuş…
Dışarda “Büyük Dünya Savaşı” devam ederken,
Kuzeyde, karantina altındaki küçük bir kasabada,
Santral’deki patlamadan 10 yıl sonra…
Ağzı olmayan bir kız ve babası,
Ormanın derinliklerinde saklanarak yaşıyorlarmış…

Peri Ağzı Olmayan Kız 17 Ocak'ta Sinemalarda 2 – Peri Girl With No Mouth 2019

Kayseri Film Festivali’nden Halk Ödülü ve Jüri Özel Ödülü ile birlikte 3 ödülle dönen Peri, Tallinn Black Nights Festivali’nde Avrupa galasını yaptı ve !f Ulusal Yarışma Seçkisi’nde yarıştı.

Konu

Santraldeki patlamadan 10 yıl sonra, Büyük Dünya Savaşı devam ederken karantina altındaki bir kasabada yaşayan ve patlamadan dolayı ağızsız dünyaya gelen Peri, babası ile birlikte ormanın derinliklerinde yaşamaktadır. Peri, babasını kaybettikten sonra hayatta kalmak için mücadele vermek zorundadır. Ama yalnız olmayacaktır.

Peri Ağzı Olmayan Kız 17 Ocak'ta Sinemalarda 3 – Peri Girl With No Mouth 02

Basından Sinopsis

“Perihan, yıllar önce büyük bir santralde yaşanan patlama yüzünden ağzı olmadan dünyaya gelmiştir. Genç kız, aralarında amcasının da bulunduğu kötü adamlardan korunmak için babasıyla beraber ıssız bir yerde, derme çatma bir sığınakta yaşamaktadır. Bir gün babasını kaybettiğinde kendi başına hayatta kalmak zorunda kalacaktır ve çıktığı zorlu yolculukta karşılaştığı iyi ve kötü karakterler onu yalnız bırakmaz.” -Burak Erken (WANNART)

Basından

“Türk sinemasında bir benzeri daha yok. Can Evrenol risk almış ve post apokaliptik bir çocuk masalı çekmiş. Ağzı Olmayan Kız, Peter Pan, The Road ve Mad Max gibi filmlerden besleniyor ama özgün bir hikaye izletmeyi de başarıyor. Bütçesinden daha büyük bir iş.” -Murat Tolga Şen (MedyaRadar)

“Bu akşam !f İstanbul’da izlediğimiz Peri: Ağzı Olmayan Kız’ı çok sevdim. Fulci, fantastik bir “çocuk filmi”(!) çekse ortaya böyle bir film çıkardı herhalde! Sıra dışı, hiçbir şablona, hiçbir beklentiye uymayan bir iş çıkarmış Can Evrenol…” -Kaya Özkaracalar (İleri Haber)

Peri Ağzı Olmayan Kız 17 Ocak'ta Sinemalarda 4 – Peri Girl With No Mouth 01

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]

Peri / Ağzı Olmayan Kız

Yapımcı: Can Evrenol, Müge Büyüktalaş, Mete Evrenol, Caner Özyurtlu, Müge Özen
Yönetmen: Can Evrenol
Görüntü Yönetmeni: Meryem Yavuz
Senaryo: Can Evrenol, Kutay Ucun
Oyuncular: Elif Sevinç, Denizhan Akbaba, Özgür Civelek, Kaan Alpdayı, Sermet Yeşil, Mehmet Yılmaz Ak, Özay Fecht
Müzik: Denizhan Güngören
Sanat ve Kostüm: Elif Domaniç
Kurgu: Erkan Özekan
Cast Direktörü: Selim Bahar
Makeup FX: Murat Polat
Renk: Andy Minuth
Ses: Kubilay Tok
Yapım: TME Films, Mo Film, Ac Film, Asteros
Post Prodüksiyon: 1000Volt

[/box]

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

5 Comments

  1. Türk sinemasının böyle farklı işlere ihtiyacı var, başarılar dilerim, filmi izleyeceğim, izletmeye çalışacağım.

  2. Filmi yarın izlemeye çalışacağım epey işim olmasına rağmen merak ettiğim bir film türk sinemasının böyle farklı filmlere ihtiyacı var bol gişeler dilerim.

  3. Filmin ertelenmesine üzüldüm, sanırım Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı filminden salon olmadığından dolayı film ertelendi, can evrenol geçmiş olsun.

  4. Filmin şimdi box office türkiye de gişesine baktım çok üzüldüm gelecek adına endişiye kapıldım gişe için komedi ve korku çekmek istemiyorum ama yenilikçi film yapınca da böyle 2761 kişi izliyor 55 kopyayla birde yenilikçi farklı filmler yapmıyorlar diyorlar sanki yapınca izliyorsunuz da daha 2.haftasında 2 salona düşüyor ve 14-16 şubat 2020 hafta sonu gişesinde sadece hafta sonu 17 kişi izlemiş ben en iyisi film işlerimi askıya alayım.

  5. Filmi birkaç kez izledim beğendim güzel bir iş olmuş böyle farklı filmlere türk sinemasının ihtiyacı var eski çocuk filmleri tadında 1985 yapımı the goonies tadında bir iş olmuş filmin birkaç eleştirisini okudum özellikle kerem akça abinin eleştirisi güzeldi ama murat erşahin abinin yazısı biraz ağır olmuş box office türkiyede banu bozdemir abla ile ikisinin eleştirisi var önce okumamıştım bir de onların eleştirisinden sonra izleyim dedim filmi murat erşahin abi eleştirisinde kolajlı masal yazmış 5 üzerinden 1 vermiş ve bir öğrenci filmi düzeyinde yazmış eleştirinin bir yerinde şaşırdım doğrusu hangi öğrenciymiş onlar bizi de o öğrencilerle tanıştırsın epey yetenekli olmalılar bence bu tarz farklı filmlere biraz daha olumlu bakmak gerek bu tarz filmlere türk sinemasının ihtiyacı var tabi herkes istediği eleştiriyi yapmakta özgür ama bu eleştiri benim filmime yapılsa ve böyle bir gişesi olsa bir daha bu tarz film yapmaz baskın 2 çekerdim ve seriye bağlardım işe cinleri de katardım zaten cin varsa gişe de var ne de olsa keyfime bakardım ya da hep yek ve kolpaçino devam filmi çekerdim garanti gişesi ama can evrenol abi yine bizi şaşırtıp buna girmeyip bu filmden sonra çıplak dizisini çekerek yine farkını gösterdi her işi farklı bence ilerde can evrenol abinin filmleri ve dizileri keşfedilecektir başarılar dilerim.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Babaannem Filmi 1 Temmuz'da Vizyonda! 5 – AFIS 2 SON1mgbyte

Babaannem Filmi 1 Temmuz’da Vizyonda!

Başrollerinde Meral Çetinkaya ve Mehmetcan Mincinozlu’nun rol aldığı Babaannem 1
Meg 2: Çukur ile Okyanustaki Dehşet Devam Ediyor 6 – Meg 2 The Trench 2023 2

Meg 2: Çukur ile Okyanustaki Dehşet Devam Ediyor

Okyanusun derinliklerinde dehşet devam ediyor! Yılın heyecan verici sinema deneyimi