Pirselimoğlu'nun Ödüllü Filmi Kerr 22 Nisan’da Vizyonda 1 – Kerr 5

Pirselimoğlu’nun Ödüllü Filmi Kerr 22 Nisan’da Vizyonda

4 Nisan 2022

Dünya prömiyerini Varşova Film Festivali’nde, Türkiye prömiyerini ise Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yapan, Tayfun Pirselimoğlu’nun aynı adlı romanından sinemaya uyarladığı Kerr filmi, İstanbul Film Festivali’nden hemen sonra 22 Nisan’da vizyona girmeye hazırlanıyor.

Pirselimoğlu'nun Ödüllü Filmi Kerr 22 Nisan’da Vizyonda 2 – Tayfun PirselimogluUsta yönetmen Tayfun Pirselimoğlu’nun yeni filmi Kerr, 41. İstanbul Film Festivali’nde yarıştıktan sonra 22 Nisan’da vizyonda sinemaseverlerle buluşacak. Film, İstanbul prömiyerini festivalin Ulusal Yarışma bölümünde 18 Nisan Pazartesi akşamı Atlas Sineması’nda gerçekleştirecek.

Dünya prömiyerini 37. Uluslararası Varşova Film Festivali’nde gerçekleştiren Kerr filmi, Türkiye prömiyerini yaptığı 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Ulusal Uzun Metraj Film bölümünden En İyi Yönetmen, En İyi Müzik ve Film-Yön En İyi Yönetmen ödülleriyle dönmüştü.

Tuhaf bir kasabadaki tren istasyonunda işlenen cinayetin tek tanığı olan Can’ın kendini çıkılmaz bir cehennemin içinde bulmasıyla yaşananların absürt ve alegorik bir dille anlatıldığı Kerr’in başrollerinde Erdem Şenocak ve Jale Arıkan yer alırken, onlara Rıza Akın, Ali Seçkiner, Gafur Uzuner, Melih Düzenli, Sinan Bengier ve Mutallip Müjdeci eşlik ediyor.

Yapımcılığını Gataki Film tarafından Vildan Erşen’in gerçekleştirdiği film, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, Creative Europe Media, Eurimages, Greek Film Center ve CNC tarafından desteklendi. Görüntü yönetmenliğini Andreas Sinanos’un yaptığı Kerr’in müziklerini Nikos Kypourgos, kurgusunu Ali Aga, sanat yönetmenliğini ise Natali Yeres üstlendi. Türkiye-Yunanistan-Fransa ortak yapımı Kerr 22 Nisan’da Başka Sinema dağıtımıyla Türkiye’de sinemalarda gösterime girecek.

Aynı zamanda Tayfun Pirselimoğlu’nun Kerr başlığı altındaki kişisel resim sergisi 15 Nisan-14 Mayıs tarihleri arasında Istanbul Concept Gallery’de sanatseverlerle buluşacak.

Pirselimoğlu'nun Ödüllü Filmi Kerr 22 Nisan’da Vizyonda 3 – Kerr 1

Pirselimoğlu'nun Ödüllü Filmi Kerr 22 Nisan’da Vizyonda 4 – Kerr 5

Pirselimoğlu'nun Ödüllü Filmi Kerr 22 Nisan’da Vizyonda 5 – Kerr 4

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]

KERR Künye

Yazan-Yöneten: Tayfun Pirselimoğlu
Oyuncular: Erdem Şenocak, Jale Arıkan, Rıza Akın, Ali Seçkiner, Gafur Uzuner, Melih Düzenli, Sinan Bengier, Muttalip Müjdeci
Görüntü Yönetmeni: Andreas Sinanos
Kurgucu: Ali Aga
Müzik: Nikos Kypourgos
Sanat Yönetmeni: Natali Yeres
Yapımcı: Vildan Erşen
Yapım Şirketleri: Gataki Films (Türkiye), Bad Crowd (Yunanistan), Arizona Production (Fransa)

[/box]

SİNOPSİS

Can, babasının cenazesi için geldiği kasabada bir cinayete tanık olur. Polis, ifadesinin alınmasının ardından kasabadan ayrılmasına izin vermez. Babasının bakıcısı gizemli bir kadınla birlikte onun tuhaf arkadaşları ile tanışan Can’ın kapana kısılıp kaldığı, kuduz köpekler nedeniyle karantina altına alınan kasabada acayip şeyler yaşanmaya başlamıştır. Daha da garibi Can babasının terzi dükkânında katille yeniden karşılaşır ve büyük bir korkuya kapılır. Bilinmeyen bir suçla itham edildiğini öğrendiğinde Can iyice dehşete düşer ve başka çaresi kalmadığından kasabadan kaçmaya karar verir. Ancak bütün yollar kesilmiş ve artık tüm ülkede sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Çıkışı olmayan bir arafa dönüşen kasaba neredeyse bir deliliğin eşiğine gelmiştir.

Pirselimoğlu'nun Ödüllü Filmi Kerr 22 Nisan’da Vizyonda 6 – Kerr poster

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

The Exorcist: Believer / Exorcist: İnançlı İlk Fragman 7 – The Exorcist Believer inancli 2023 01

The Exorcist: Believer / Exorcist: İnançlı İlk Fragman

David Gordon Green'in yönettiği The Exorcist: Believer / Exorcist: İnançlı
!Geceyarısı Filmleri! Gizli Cevherler 1: Davetsiz Misafirler 8 – cats

!Geceyarısı Filmleri! Gizli Cevherler 1: Davetsiz Misafirler

!Geceyarısı Filmleri! bundan sonra Gizli Cevherler bölümü altında tematik '2