Pixels: 8 Bit Oyunlar Dünyaya Saldırıyor! 1 –

Pixels: 8 Bit Oyunlar Dünyaya Saldırıyor!

23 Temmuz 2014

Sony Pictures Entertainment’ın yaptığı açıklamaya göre, çok sayıda video oyunu şirketi ile biraraya gelen Stüdyo, klasik karakterlerden; PAC-MAN, Donkey Kong, Centipede, Galaga, Frogger, Q*bert ve Space Invaders’ı merakla beklenen aksiyon komedi filmi PIXELS’in kadrosuna kattı.

15 Mayıs’ta vizyona girmesi planlanan filmin başrollerinde Adam Sandler, Kevin James, Michelle Monaghan, Peter Dinklage, Josh Gad, ve Brian Cox yer alıyorlar. Filmin yönetmenliğiniyse Chris Columbus üstleniyor..

PIXELS filminde, intergalaktik uzaylılar, klasik video oyunu yayınlarını yanlış anlayarak, kendilerine karşı bir savaş açıldığını düşünürler ve oyunları model olarak kullanarak Dünya’ya saldırırlar. Bu durumda Başkan Will Cooper (James), 80’lerin video oyunu şampiyonu olan ve şimdilerde evlere sinema sistemi kurmakla uğraşan, çocukluğundaki en iyi arkadaşı Sam Brenner’ı(Sandler) aramak zorunda kalır. Sam’in görevi, okul yıllarında atari salonlarında video oyunları oynayanlardan (Dinklage ve Gad) oluşan bir takıma liderlik ederek, uzaylıları yenmek ve dünyayı kurtarmaktır. Monaghan da, takımın benzersiz silah uzmanı rolünü üstleniyor.

Patrick Jean’in aynı adlı orijinal kısa filminden uyarlanan, hikayesini Tim Herlihy’nin, senaryosunu yine Tim Herlihy ve Timothy Dowling’in yazdığı aksiyon komedi tarzındaki filmin yönetmeni Chris Columbus. Filmin yapımcıları Adam Sandler, Chris Columbus, Mark Radcliffe, ve Allen Covert.

Bir Patrick Jean kısası: PIXELS / izlemek için tıklayın!

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Merakla Beklenen Hobbit 2 Afişi Yayınlandı! 2 – hobbit desolation of smaug barrel rapids

Merakla Beklenen Hobbit 2 Afişi Yayınlandı!

Hobbit 2 afişi yayınlandı! Warner Bros. Smaug ile ilgili parça
BluTV’nin Yeni Özel Yapımı Börü 2039 Geliyor 3 – BluTV BORU 2039

BluTV’nin Yeni Özel Yapımı Börü 2039 Geliyor

BluTV’nin yeni özel yapımı Börü 2039, seyircisine karanlık ve nefes