Altın Portakal Film Festivali'nin Afişini Sen Çiz! 1 – KORTEJ 1

Altın Portakal Film Festivali’nin Afişini Sen Çiz!

6 Aralık 2012

Altın Portakal’ın afişini sen çiz! Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı işbirliğiyle 20-27 Eylül 2013 tarihlerinde düzenlenecek 50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin tanıtım materyallerinde kullanılacak festival afişi için yarış başladı. Birincilik ödülü 5 bin TL olarak belirlenen yarışmaya katılmak için son başvuru tarihi 22 Şubat 2013.

Altın Portakal Film Festivali'nin Afişini Sen Çiz! 2 – KORTEJ 1

50 afiş sergilenecek

Birincilik ödülüne değer görülen afiş 50. Festivalin tanıtım materyallerinde kullanılırken; sergilenmeye değer görülen 50 afiş, ödüllü afişle birlikte festival programı kapsamında açılacak sergide sinemaseverlerle buluşturulacak.

Grafik sanatına Portakal desteği

Grafik sanatını desteklemek ve genç sanatçıları büyük projelere özendirmek amacıyla, festival heyecanını bu yıl da afiş yarışmasıyla başlatan Altın Portakal yönetimi, 50. Yıl vurgusunu öne çıkaracak değişik projeler üzerinde çalışmalar yapıyor.

Grafikerler 50. Yıl için yarışacak

Grafikerler meslek kuruluşu üyelerine, grafik tasarım / görsel iletişim tasarımı bölümü öğrencileri ve mezunlarına ve profesyonel grafikerlere açık olan yarışmaya gönderilen eserlerin kopya edilmemiş, herhangi bir yayın – broşür – çalışma vb… kapsamında kullanılmamış; yurtdışında – yurtiçinde herhangi bir yarışmaya katılmamış; bir etkinlik kapsamında sergilenmemiş olması gerekiyor.

Dört renkli baskı teknolojisi ile elde edilen renklerin dışına çıkılmadan hazırlanacak afişlerin, 50×70 cm boyutunda dikey ve yatay olarak çalışılması gerekiyor.

Katılımcılar yarışmaya en fazla bir eserle katılabilecek.

Yarışmaya katılmayı düşünen sanatçılar yarışma yönetmeliğine www.altinportakal.org.tr adresinden ulaşabilir; katılım formlarını aynı adresten elde edebilirler.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

En Kült Festival Fantasturka Başlıyor! 3 – fantasturka 2013

En Kült Festival Fantasturka Başlıyor!

Türkiye’nin En Kült Festivali Fantasturka Başlıyor! 19-22 Eylül 2013 tarihleri
3. İzmir Film ve Müzik Festivali Kazananları Belli Oldu 4 – 3 Izmir Film ve Muzik Festivali oduller

3. İzmir Film ve Müzik Festivali Kazananları Belli Oldu

3. İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali’nde dün İstinye Park'ta