Altın Portakal’ın Makyajı Ona Emanet: Corci

Ünlülerin makyörü Bay Corci 49. Altın Portakal’da work shop çalışmalarına imza atacak.

Ünlü makyör, “Sinemada Makyaj Teknikleri” adı altında yapacağı çalışmalarda 49. Festivali programında yer alan etkinliklerin içeriğine uygun makyaj uygulamalarına imza atacak.

Plastik makyaj dalında farklı temalarda performanslar sergileyecek olan Corci, mankenler üzerinde gerçekleştireceği canlı performanslarda sinemada kullanılan farklı makyaj tekniklerini işleyecek.

6-12 Ekim tarihleri arasında Özdilek Park AVM, Migros AVM ve Antalya Kültür Merkezi başta olmak üzere farklı noktalarda gerçekleştirilecek Workshoplarda, izleyicilerle makyaj konulu sohbetlere de imza atacak.

Makyaj uygulamasına katılmak isteyenleri “porselen makyaj”la “yeniden yaratacak” olan ünlü makyör, “Şiddetin Renkleri” adlı sergi açılışından sonra gerçekleştireceği özel performansta kadına yönelik şiddet temasını işleyecek.

1971 yılında tiyatro eğitimi için gittiği İngiltere’de 9 yıl boyunca anatomi, kozmetik kimyası, plastik makyaj, sahne makyajı, televizyon makyajı, ışık ve kamera tekniği, dekor, kostüm gibi dallarda eğitim gören Corci, “make-up artistlik”in kuaförlük mesleğiyle sınırlı olmadığını; sinema ve tiyatro sanatlarının da olmazsa olmazı olduğunu gördü.

“Make-up artistlik” sanatını 1974 yılından bu yana yurtdışı ve yurtiçinde sürdürmekte olan Corci, Türkiye’de “makyajın bir numarası” olarak ünlendi. 2000 yılından itibaren eğitim vermeye de başladı ve binlerce kadına makyaj sanatının sırlarını öğretti. Bülent Ersoy, Tarık Akan, Muazzez Abacı, Emel Sayın gibi ünlü isimlerin uzun yıllar makyörlüğünü yaptı. Kemal Tahir’in “Esir Şehrin İnsanları” adli eserinin sinemaya uyarlanmasında 1.500 oyuncuyu 1920’li yıllara götürmesiyle de tanınmakta. Corci’nin, makyaj üzerine yayınlanmış dört adet kitabı bulunuyor.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bak bunu da seversin...

Muhsin Ertuğrul’un Kayıp Filmi Altın Portakal’da

56. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin sürprizlerinden biri de Muhsin Ertuğrul’un kayıp filmi “Tamilla”nın özel gösterimi olacak.

Bir yorum var

  1. Merhaba, web sitenizi google’da makyajla ilgili web sitelerini gezerken buldum. Ben de makyaj videolariyla ilgili bir web sitesi açtım ve sizin gibi tecrübeli isimlerden tanıtım için yardım rica ediyorum. Kısa da olsa bir yazıyla veya sosyal medyada sitemden bahsedebilirseniz cok sevinirim. Tesekkurler, Deniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir