Prometheus: Yeni Bir Viral Video Yayınlandı 1 – Prometheus Janek

Prometheus: Yeni Bir Viral Video Yayınlandı

10 Eylül 2012

Prometheus: Yeni Bir Viral Video Yayınlandı 2 – Prometheus JanekBlu-ray baskının piyasaya çıkmasına sayılı günler kala yeni bir viral videonun internet ortamına salıverilmesi bir parça kafaları karıştırdı.

Prometheus, gösterime girmeden evvel, çok başarılı bir reklam kampanyası sayesinde çığ gibi büyüyen beklentiler yaratmayı başarmıştı. Sonrasında filmi çok sevenler olduğu gibi hiç sevmeyenler de oldu. Bir de arada kalanlar var tabii. Hatırlarsanız (unutmak ne mümkün), fragmandı, ‘teaser’dı, viral videoydu derken onlarca video, gösterim öncesi internet ortamına salıverilmiş, filme olan ilgi her daim canlı tutulmuştu. Gösterimden sonra ise bu sefer filmin içindeki bilinmezlere ait alevli tartışmalar, ilgili forumları kasıp kavurmuştu. Derken uzatılmış versiyonda yer alacak alternatif ve silinmiş sahneler piyasaya sürüldü. Hadi bunlar da Blu-ray ve DVD satışları düşünülerek hazırlanmış reklam paketine dahil diyelim.

Peki, şimdi bu yeni yayınlanan virali nereye koyacağız? Açıkçası hiçbir fikrim yok. İnternetten takip edebildiğim kadarıyla konu ile ilgili hemen hiç kimse bu virale pek anlam verememiş.

Viralde Idris Elba’nın canlandırdığı Kaptan Janek’i izliyoruz. Ekstralarda yer alan deneme çekimleri bölümüne ait bir parça olabilir diye tahmin ediyorum (ya da sallıyorum diyelim) ama hiçbir dayanağım yok.

Kim ne derse desin, Fox şirketi, Prometheus ile sinema tarihinin gelmiş geçmiş en iyi reklam ve tanıtım kampanyasına imza attı. Hatta atmaya devam ediyor. Prometheus ile ilgili sunumların sonu yok gibi görünüyor…

Not: Bu arada unutmadan, daha önce yayınladığımız Blu-ray baskıya ait ekstralar, en azından İngiltere baskısı için onaylandı. Diğer ülkelerdeki baskılar hakkında bir açıklama yapılmadı.

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Godzilla Köklerine David S. Goyer ile Dönüyor! 3 – Godzilla King of the Monsters Wallpaper yvt2

Godzilla Köklerine David S. Goyer ile Dönüyor!

Godzilla hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Godzilla'yı orijinal köklerine
Tarihin İlk Robotu Beyazperdeye Taşınıyor! 4 – jj abrams

Tarihin İlk Robotu Beyazperdeye Taşınıyor!

J.J. Abrams'ın son gizli projesi dünyanın ilk robotu hakkında ve