Red Dawn Yeniden Çevrimi Yolda Geliyor

19 Ağustos 2012

MGM’in Red Dawn (Kızıl Şafak) yeniden çevrimi sonunda izleyiciyle buluşuyor. Bu süreci kutlama için, filmin ilk afişi yayınlandı. Afişte Amerikalı kahramanları canlandıran genç oyuncu kadrosu ön plana çıkarılmış.

Red Dawn Yeniden Çevrimi Yolda Geliyor 1 – Red Dawn

Patrick Swayze, Charlie Sheen ve Lea Thompson gibi oyuncuların rol aldığı 1984 yapımı Red Dawn’ın (Kızıl Şafak) yeniden çevrimi yabancı paraşütçüler Washington’a indikten sonra ülkelerini korumak için bir araya gelen genç Amerikalı vatanseverlerin hikayesini anlatıyor.

Red Dawn Yeniden Çevrimi Yolda Geliyor 2 – Red Dawn 01

2009 yılında çekilen film üç yıldır MGM’in finansal sıkıntıları yüzünden çekmecede duruyordu. Proje daha sonra filmdeki Çinli kötü adamlar dijital olarak Kuzey Korelilere dönüştürülünce yeniden ertelendi. Bu değişimin sebebi yapım şirketinin orijinal senaryonun karlı Çin piyasası üzerinde yaratabileceği olumsuz etkiydi.

Sonunda film gün ışığına çıkabilecek. Yayınlanan afişte Chris Hemsworth ile Josh Hutcherson’ı ön plana çıkarıyor. İki oyuncunun da fantastik filmlerdeki rollerinden dolayı, 2009’da olduklarından daha popular olmaları afişte ön plana çıkarılmalarını açıklıyor.

Dan Bradley tarafından yönetilen ve Chris Hemsworth, Josh Hutcherson, Adrianne Palicki, Josh Peck ve Isabel Lucas’ın rol aldığı Red Dawn 21 Kasım’da Amerika’da vizyona giriyor. (Kaynak: DivxPlanet)

Red Dawn Resmi Özeti:

Washington eyaletinin bir şehri olan Red Dawn sakinleri bir sabah uyandıklarında, gökyüzünden düşen yabancı paraşütçülerin gerçekdışı görüntüsüyle karşılaşırlar. Amerika Birleşik Devletleri işgal edilmiş ve Red Dawn ana hedef noktasıdır. Vatandaşlar kendilerini bir anda mahkum, şehirlerini ise düşman işgali altında bulurlar.

İşgalcilerle savaşmaya kararlı bir grup genç vatansever şehrin biraz dışındaki ormana saklanır ve kendilerini eğiterek bir dövüşçü gerilla grubuna dönüştürürler. Lise maskotlarından ilham alarak kendilerine Wolverine’ler derler. Birbirlerini koruyacaklarına, şehirlerini işgalcilerin ellerinde kurtaracaklarına ve özgürlüklerini geri kazanacaklarına dair söz verirler.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Çarlardan Yıldızlara Fantastik Rus Sineması 3 – 447903 science fiction planeta bur screenshot

Çarlardan Yıldızlara Fantastik Rus Sineması

Pera Film, Rus sinemasının fantastik bilimkurgu geleneğinin nadir filmlerini içeren
Azap Filminden Fragman ve Görsel Galeri 4 – SOSYAL MEDYA YENI 16102015 00000087

Azap Filminden Fragman ve Görsel Galeri

Dilek Keser ve Ulaş Güneş Kacargil’in çektiği ve yapımcılığını Selim