Red Sonja Filminin Yönetmeni Belli Oldu! 1 – feature

Red Sonja Filminin Yönetmeni Belli Oldu!

29 Haziran 2019

Çizgi romanlarıyla tanınan Red Sonja karakteri sonunda beyaz perdeye aktarılıyor. Uzun süredir üzerinde çalışılan Red Sonja film projesinin yönetmen ve senarist koltuğuna geçecek olan isim resmi olarak duyuruldu. Bu isim ise Transparent dizisinden tanıdığımız başarılı yönetmen Jill Soloway oldu.

Üzerinde uzun süredir çalışmaların sürdürüldüğü çizgi roman uyarlama projesi Red Sonja, çeşitli aksaklıklarla mücadele etmeye çalışıyordu. Öncelikle yönetmen koltuğunda Bryan Singer’ın yer alacağı açıklanmıştı. Ancak son dönemlerde Bryan Singer’ın birkaç projeden kovulması gibi sorunların ardından Singer, Red Sonja’dan çekildiğini açıkladı. Ancak Singer’ın ayrılışının nedeni cinsel istismar suçlamaları ya da setlerde yaşadığı tartışmalar değildi. Nedeni, Millenium Films’in bünyesinde geliştirilen Red Sonja için ayrıca dağıtımcı bulunamamasıydı. Şimdi ise proje yeniden hayata geçirilmeye çalışılıyor. Bu kez filmin yönetmen ve senarist koltuğuna Afternoon Delight, Valencia: The Movie/S, Six Feet Under, I Love Dick, United States of Tara ve Amazon Prime’da izleyicileriyle buluşan Transparent yapımlarıyla tanıdığımız Jill Soloway oturacak. Filmin yapımcılığını ise Hellboy, Amityville: The Awakening, Drive Angry, Automata, Criminal, 16 Blocks gibi yapımlardan tanınan Avi Lerner üstleniyor.

Red Sonja çizgi romanları Marvel Comics için 1973 yılında Roy Thomas ve Barry Windsor Smith tarafından yaratılmıştı. Red Sonja, bir kadın savaşçıdır. Çizgi romanlar Robert E. Howard’ın hikayesinden uyarlanarak yaratıldı. Ayrıca The Song of Red Sonja çizgi romanı Academy of Comic Book Arts Awards tarafından ödüle layık görülmüştür. Red Sonja’nın 17 yaşındayken başına bir facia gelmiştir. Ailesiyle birlikte yaşayan genç kızın ailesi paralı askerler tarafından katledilir. Sonia ise tecavüze uğrar ve intikam almaya yemin eder. O sırada karşısına kırmızı tanrıça Scathach çıkar. Kızıl tanrıça ona birçok silahı kullanma yeteneği ve güç verecektir. Ancak tek şartı, savaşıp yenilmediği sürece hiçbir erkekle birlikte olmamasıdır…

Red Sonja filmi birçok kez beyaz perdeye aktarılmaya çalışılmıştı. Öncelikle usta yönetmen Robert Rodriguez, Rose McGowan’ın başrolüne alarak bir Red Sonja filmini hayata geçirmeye çalıştı. Ardından ise Simon West, Amber Heard’ü başrolüne yerleştirerek Red Sonja’yı çekmeye çalışmıştı. Ancak hiçbiri başarılı olamadı. Yeni filmin prodüksiyonuna ne zaman başlanacağı bilinmiyor.

Kaynak: Beyazperde

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Futbolcu Yetiştirmeye Adanan Bir Ömrün Belgeseli 2 – Teknik Direktör Adnan Dinçer 1

Futbolcu Yetiştirmeye Adanan Bir Ömrün Belgeseli

Dinçer’in hayatını konu alan Teknik Direktör: Adnan Dinçer belgeseli “Başka
Chucky 7. Film İle Resmen Dönüyor! 3 – childs play 3 5117257f9ea03

Chucky 7. Film İle Resmen Dönüyor!

Uzun zamandır ses soluk çıkmayan kült korku serisi Child’s Play’in