Regici: Bir Müzik Belgeseli

“İçinde yaşadığımız şehirden, ülkeden beslenen bir müzik yapıyoruz. Hiç birimiz Jamaica’da doğmadık.” –Derya Eke (Sattas)

Regici: Bir Müzik Belgeseli 1 – Regici posterReggae türüne adanmış bir geceye hazır olun! Lee Scratch, Gregory Isaac, Bob Marley and the Wailers, Count Ossie gibi ustalara saygılarını sunmak üzere bir araya gelen SATTAS, yönetmenliğini Batu Akyol’un üstlendiği Regici: Bir Müzik Belgeseli’nin ilk gösterimi ile Ghetto sahnesinde olacak!

Reggae türünün ülkemizdeki önde gelen temsilcilerinden SATTAS, hem canlı performansıyla hem de bu kültüre olan bağlılıklarını günlük hayatlarından kesitlerle anlatan Regici: Bir Müzik Belgeseli gecesinde oldukça keyifli anlar yaşatacak…

Bir reggae grubunun tutkusunu en yalın haliyle hissettirecek belgeselin ardından caz, ska, dub ve erken dönem rock formları arasında gezineceğiniz başlı başına bir reggae gecesi yaşayacaksınız.

Regici: Bir Müzik Belgeseli, üyeleri Türk müzisyenlerden oluşan bir reggae müzik grubunun (SATTAS), yerel bar sahnelerinden, uluslararası festivallerde saygı gören ünlü bir müzik grubuna dönüşmelerini anlatan bir başarı hikayesi.

Türkiye’de neredeyse olmayan bir müzik türünün temsilciliğine soyunan SATTAS’ın yaşadıkları sadece türü tanıtmak adına değil… Hitap ettikleri gençlere farklı bir bakış şekli kazandırma dertleri var. Regici: Bir Müzik Belgeseli aslında bir varoluş hikayesi… Belgeseli izletirken öğrettiği reggae kültürü ise, Sattas’tan zevkli bir hediye…

Regici: Bir Müzik Belgeseli, her insanın içindeki cevheri hissetmesi ve onu dışarı çıkartmak için üzerine gitmesinin kurgusuz, en “günlük hayat” hikayesini barındırıyor. Bir grubun doğuşu, varoluşunu sorgulayışı, edindiği izlenim, kazandığı saygı ve beraberinde gelen şöhretin basamakları tüm çıplaklığıyla yönetmen Batu Akyol’un gözünden belgeselde anlatılıyor.

Regici: Bir Müzik Belgeseli ve SATTAS’ın sürpriz konuklarıyla birlikte yer alacağı konser, 31 Mayıs Perşembe akşamı Ghetto sahnesinde!

Regici: Bir Müzik Belgeseli 2 – Sattas

Regici: Bir Müzik Belgeseli 3 – regici 01

Regici: Bir Müzik Belgeseli 4 – regici 02

Regici: Bir Müzik Belgeseli 5 – regici 03

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir