Ridley Scott Açıkladı: “3 Prometheus filmi daha gelebilir” 1 – Prometheus Characters

Ridley Scott Açıkladı: “3 Prometheus filmi daha gelebilir”

23 Eylül 2015

Ridley Scott imzalı 1979 yapımı kült bilim kurgu/korku filmi Alien’ın öncesini anlatan Prometheus, 2012 yılında vizyona girmiş ve Alien hayranlarının yüzünü güldürmüştü. Ardından her ne kadar devam filminin de geleceği bizzat yönetmen Scott tarafından duyurulmuş olsa da yönetmenin farklı projeleri öne alması nedeniyle ikinci film ertelenmişti.

Ve nihayet Prometheus’un devam filmi hakkında bizzat yönetmen Scott’tan açıklama geldi. Filmin hayranları bir üçleme ile bu serinin biteceğini düşünse de yönetmen Ridley Scott bunun bir üçleme olmayabileceğini, 4. Filmin dahi yapılabileceğini duyurdu.

Scott konuyla ilgili şöyle konuştu; “Önümüzdeki devam filmi son film olmayacak. 3. hatta 4. bir film de gelebilir. Devam filminde Alien’ın nasıl ve neden yaratıldığını gün yüzüne çıkarmak istiyorum” dedi.

Yönetmen Ridley Scott anlaşıldığı üzere 4 filmde kararlı gibi görünüyor. Bununla beraber Sigourney Weaver’i de (muhtemelen) yeniden Ellen Ripley rolünde izleyeceğimiz Neill Blomkamp yönetmenliğindeki Alien’ın devam filmi de hazırlıklarını sürdürüyor.  Kim bilir belki de Scott’ın Prometheus’u ile Alien’ın devam projeleri bir yerde çakışır. Şimdilik bunu kestirmek zor…

Alien mitinin derinliklerine inmeye başladığımız Prometheus’tan sonra ikinci filmde yine bu mitin perde arkasında kalan kısımlarını öğrenmeye devam edeceğiz.

Prometheus 2, 30 Mayıs 2017’de vizyonda olacak.

Haber çeviri: Egemen Tokatlıoğlu

Kaynak: http://bloody-disgusting.com/news/3362679/ridley-scott-planning-another-three-prometheus-films/

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Hazır mıyız? The Exorcist Remake'i Geliyor! 2 – the exorcist 505702c41624b

Hazır mıyız? The Exorcist Remake’i Geliyor!

Bir kült korku klasiği daha remake furyasından payını almaya hazırlanıyor.
1000’den Fazla İnsanın Kanına Eş Değer Sahte Kan 3 – Evil Dead Rise Kotu Ruh Uyanis 2023 4

1000’den Fazla İnsanın Kanına Eş Değer Sahte Kan

Evil Dead Rise / Kötü Ruh: Uyanış filmi için yaklaşık