"Robinson Crusoe & Cuma" filminin teaserı yayında! 1 – 290520150926289139930 2

“Robinson Crusoe & Cuma” filminin teaserı yayında!

28 Temmuz 2015

Çizgi roman okurlarının 17 yıldır mizah dergilerinden takip ettiği “Robinson Crusoe & Cuma” filminin beklenen teaserı nihayet yayınlandı! Teaser yarından itibaren sinema salonlarında da gösterilmeye başlayacak!

Yapımcılığını Film Bahçesi’nin üstlendiği, serinin yazarı ve çizeri Gürcan Yurt’un senaristliğini ve yönetmenliğin yaptığı filmde Robinson Crusoe karakterini Serhat Kılıç, Cuma’yı ise John Nyambi canlandırıyor. Issız adadaki serüvene dahil olan Viktor ve kızları rollerine ise Beyti Engin, Damla Debre ve Ebru Yücel isimleri hayat veriyorlar. Küba’da 6 hafta boyunca gerçekleşen çekimlerde ayrıca Robinson’un İngiltere’deki gençlik anılarının anlatıldığı sahnelerde sürpriz isimler de seyirciyle buluşacak.

Film için, yaşadığı ülke Malawi’den çekimlerden 6 ay önce Türkiye’ye getirilerek, Cuma’yı canlandıran Jhon Nyambi’ye Türkçe eğitimi ve oyunculuk dersleri verildi. Serhat Kılıç’ın canlandırdığı Robinson ve Beyti Engin’in canlandırdığı Viktor karakterlerinin saçları protez olarak, Amerika’da Holywood yıldızlarının hair stylist uzmanlarına yaptırıldı.

Mekanları, kostümleri ve hikayesi ile çizgi romanlardaki atmosferi birebir perdeye yansıtan film 4 Eylül’de seyircisiyle buluşacak.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Korku Efendisi / Sint Fragman 2 – MaasandHuubasSint

Korku Efendisi / Sint Fragman

Ailesi Sint Niklas tarafından katledilen bir polis, bu dehşete son
A Simple Favor / Küçük Bir Rica İlk Fragman 3 – A Simple Favor 2018 1

A Simple Favor / Küçük Bir Rica İlk Fragman

Darcey Bell’in aynı isimli çoksatan romanından beyazperdeye uyarlanan A Simple