Rocky’nin Yadigari ‘Creed’in Çekimleri Başlıyor 1 – creed movie michael b jordan

Rocky’nin Yadigari ‘Creed’in Çekimleri Başlıyor

1976 tarihli efsane film Rocky’nin spinoff niteliğindeki projesi ‘Creed’ çekimleri nihayet başlıyor. Filmin başrolünde yıldızı günden güne parlayan Michael B. Jordan yer alacak. Uzun zamandır gündemde olan projenin yönetmen koltuğunda ise Michael B. Jordan ile Fruitvale Station (2013)’da da çalışmış olan Ryan Coogler var. Filmde ayrıca Sylvester Stallone’yi yeniden Rocky karakteri ile seyretme fırsatını yakalayacağız.

İlk iki Rocky filminde, Balboa’nın ezeli rakibi iken sonrasında can yoldaşı olan boksör Apollo Creed’in torununu odak noktasına alacak filmde, büyükbabasının izinden giderek boksör olma hayalleri kuran ve bu yolda emin adımlarla ilerleyen bir gencin hikayesine tanıklık edeceğiz. En son 2013’te güncellenen projeden şimdiye kadar bir ses çıkmamıştı. Gelen haberlere göre ise proje artık ete kemiğe bürünmek üzere ve 2015’in ilk yarısında çekimler için start verilecek.

Sylverster Stallone ise filmde Apollo’nun torununa akıl hocalığı yapacak. Sylvester Stallone ilk olarak ‘Rambo 5’ projesini hayata geçirmek istiyordu. Ancak rol aldığı son filmlerin başarısızlığı nedeniyle devam filmini erteleyip spinoff Rocky projesine destek vermeye karar vermiş. Creed’in 2016 yılında vizyonda olması bekleniyor.

Haber çeviri: Egemen Tokatlıoğlu

Kaynak : http://screenrant.com/creed-movie-spinoff-casting-rocky-release-date/

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir