Sabaha Kadar Komadayız: 82ekran Gece Sineması 1 – Kar

Sabaha Kadar Komadayız: 82ekran Gece Sineması

6 Mart 2020

Dizi ve sinema dünyasına dair hazırladığı içeriklerle okuyucusu ile buluşan yeni medya platformu 82ekran, ilgi çekici etkinliklerine bir yenisini daha ekliyor. Gece Sineması adıyla gerçekleşecek ve ülke sinemasının son dönemdeki önemli yapımlarından Albüm (2016), Kar (2017) ve Abluka’nın (2015) gösteriminin yapılacağı etkinlikte, katılımcılar film izleyerek sabahlama deneyimini yaşayacak. 28 Mart Cumartesi gecesi 23:30’da başlayacak ve sabahın ilk ışıklarına dek sürecek Gece Sineması, Kadıköy Koma Sahnesi’nde gerçekleşecek.

UYKUDAN DAHA GÜZEL BİR SEÇENEK: GECE SİNEMASI

Hazırladığı özgün içeriklerin yanı sıra 2019 itibariyle düzenlediği film gösterimleriyle de adından söz ettiren 82ekran, BluTV’nin katkılarıyla yepyeni bir projeyi hayata geçiriyor. Gece 23:30’dan, sabah 07:00’ye dek sürecek ve üç filmin arka arkaya gösterileceği etkinlikte, katılımcılar hem film izleyerek sabahlayacak hem de sinemayla dolu bir gece geçirecek. Son dönemin dikkat çeken yerli yapımlarından Albüm (2016), Kar (2017) ve Abluka’nın (2015) gösterileceği gecede aynı zamanda Albüm ve Kar film ekipleriyle gösterimlerin ardından birer söyleşi gerçekleştirilecek.

Sabaha Kadar Komadayız: 82ekran Gece Sineması 2 – Gece Sineması

Aralık ayında kapılarını açan ve kısa zamanda kendi kitlesini yaratmayı başaran Koma Sahnesi’nde gerçekleşecek Gece Sineması, katılımcılara uykudan daha güzel bir seçenek sunma mottosuyla yola çıkıyor. Gösterilecek üç filme söyleşiler, kısa filmler ve kliplerin eşlik edeceği gecenin biletleri Biletix üzerinden satışa çıktı.

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]

Gecenin programı ise şöyle;

23:30 – Kapı Açılış
00:00 – Albüm (Film Gösterimi)
01:45 – Ara ve Albüm Film Ekibi ile Söyleşi
02:30 – Kar (Film Gösterimi)
04:10 – Ara ve Kar Film Ekibiyle Söyleşi
04:45 – Abluka (Film Gösterimi)
06:45 – Bitiş

[/box]

FİLM SEÇKİSİ

Albüm (Mehmet Can Mertoğlu, 2016)

Yönetmen Mehmet Can Mertoğlu’na 69. Cannes Film Festivali’nin Eleştirmenler Haftası bölümünde “Yılın En Yenilikçi Yönetmeni” ödülünü kazandıran Albüm, evlat edinme sürecindeki bir çifti merkezine alıyor. Çiftin evlat edindiği bebeği kendi çocukları gibi çevreye lanse etme çabasını kara mizaha çalan bir üslupla işleyen film, Türkiye gerçeklerini de kendine has bir dille eleştiriyor. Başrollerini Murat Kılıç ve Şebnem Bozoklu’nun paylaştığı film, 23. Adana Altın Koza Film Festivali’nin En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo ve En İyi Sanat Yönetimi ödüllerinin de sahibi.

Kar (Emre Erdoğdu, 2017)

Yönetmenliğini Emre Erdoğdu’nun üstlendiği, Hazar Ergüçlü, Halil Babür ve Nazlı Bulum gibi isimlerin başrolleri paylaştığı Kar (2017), Antalya’da yaşayan Müzeyyen’i ve beklenmedik anda hayatına giren üvey kardeşi Ali’yi merkezine alıyor. Müzeyyen’in şehrin arka sokaklarındaki yaşantısını sarsıcı bir şekilde işleyen ve iki kardeşin çatışmalarla bezeli ilişkisini izleyicisine aktaran film, 24. Adana Altın Koza Film Festivali’nin Umut Veren Erkek Oyuncu, Umut Veren Kadın Oyuncu ve En İyi Kurgu ödüllerinin de sahibi.

Abluka (2015, Emin Alper)

2015 yılında düzenlenen 72. Venedik Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü’ne layık görülen Abluka, ülke sinemasının son yıllardaki en önemli isimlerinden Emin Alper’in imzasını taşıyor. 20 yıl hapis yattıktan sonra şartlı tahliye olan Kadir’i ve içinde bulunduğu mahalleyi merkezine alan film, kaotik atmosferi, anbean soru işaretlerini beraberinde getiren yapısı ve uzun süre hafızalardan silinmeyecek çarpıcı finaliyle fark yaratmayı başarıyor.

Etkinlik Biletleri: www.biletix.com

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Nuri Bilge Ceylan Türkiye Standında 3 – Nuri Bilge Ceylan Cannes Türkiye Standında 2

Nuri Bilge Ceylan Türkiye Standında

71. Cannes Film Festivali Ana Yarışma’da son filmi Ahlat Ağacı
Rocky’nin Yadigari ‘Creed’in Çekimleri Başlıyor 4 – creed movie michael b jordan

Rocky’nin Yadigari ‘Creed’in Çekimleri Başlıyor

1976 tarihli efsane film Rocky’nin spinoff niteliğindeki projesi ‘Creed’ çekimleri