Sadi Abi'mize Emek Ödülü! 1 – Sadi Çilingir

Sadi Abi’mize Emek Ödülü!

28 Ekim 2014

Malatya Valiliği’nin koordinasyonunda, Malatya Kayısı Araştırma-Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından; Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başbakanlık Tanıtma Fonu, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi Belediyesi, Yeşilyurt Belediyesi ve İnönü Üniversitesi’nin destekleri ile düzenlenen 5. Malatya Uluslararası Film Festivali’nden sinema emekçisi Sadi Çilingir’e Emek Ödülü!

Sadi Abi'mize Emek Ödülü! 2 – Sadi Çilingir

5. Malatya Uluslararası Film Festivali sadece beyazperde önünde olanları değil, sinemaya emek verenleri de onurlandırarak emeğe sahip çıkıyor! Her daim gençlere verdiği destekle ve yapıcı eleştirileri ile bilinen, sinema sanatının daha iyiye taşınması için emek veren sinemanın “Sadi Abisi” Emek Ödülüne değer görülen isim oldu.

1969 yılında Sinematek Derneği’ne üyeliğiyle, kendi deyimiyle “sinema eğitimine” başlayan Çilingir, Sinema Gazetesi, Cinemascope Dergisi ve Antrakt Aylık Sinema Dergisi başta olmak üzere pek çok sinema dergisinde film eleştirileri yazdı. 2005 yılında www.sadibey.com‘u kuran Çilingir, şahsi internet sitesi açan ilk SİYAD üyesi unvanına da sahip oldu. Pek çok film festivalinde jüri üyeliği görevi üstlenen sinemanın “Sadi Abisi” gençlere destek olup yapıcı eleştirileriyle sinemayı daha iyiye taşımaya devam ediyor.

Sadi Çilingir’e Emek Ödülü, 21 Kasım Cuma gecesi, Malatya Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan Festival Açılış Töreni’nde takdim edilecek.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This will close in 20 seconds

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

18. Akbank Kısa Film Festivali Yarışma Filmleri 3 – Stiletto Can Merdan Dogan 2

18. Akbank Kısa Film Festivali Yarışma Filmleri

18. Akbank Kısa Film Festivali kapsamında düzenlecek olan ulusal ve
Adana Altın Koza'nın Ulusal Belgesel Yarışma Filmleri 4 – Maffys Jazz

Adana Altın Koza’nın Ulusal Belgesel Yarışma Filmleri

29. Adana Altın Koza Film Festivali’nin bu yıl ilk kez