“Scary Stories to Tell in the Dark”tan İlk Fragman! 1 – scary stories to tell in the dark trailer feature

“Scary Stories to Tell in the Dark”tan İlk Fragman!

4 Haziran 2019

Adını sık sık korku projelerinde duyduğumuz iki Oscar ödüllü usta sinemacı Guillermo del Toro’nun senaristliğini ve yapımcılığını üstlendiği korku filmi “Scary Stories to Tell in the Dark”ın ilk uzun fragmanı sinemaseverlerin beğenisine sunuldu.

“Scary Stories to Tell in the Dark”tan İlk Fragman! 2 – scary stories to tell in the dark trailer feature

Merakla beklenen filmin oyuncu kadrosunda Zoe Margaret Colletti, Michael Garza, Austin Zajur, Gabriel Rush, Kathleen Pollard, Dean Norris ve Gil Bellows gibi isimler yer alıyor. Filmin yönetmenliğini ise “Future Murder”, “Troll Avı” ve “Otopsi” filmleriyle beğeni toplayan Norveçli yönetmen André Øvredal üstleniyor.

Şehir ve kasabalarda anlatılan halk hikayelerinden ilham alan filmin konusu şöyle: 1968 yılının Amerikası’nda geçen hikaye, huzur içinde yaşayan Mill Valley kasabasına odaklanıyor. Nesiller boyu bu kasabada yaşayan Bellows ailesi de bu huzurlu atmosferin bir parçası olarak hayatını sürdürüyordur. Ancak bu aile hakkında kasabada sürekli gezinen bir halk hikayesi vardır. Kasabanın öbür ucundaki bir malikanede yaşayan Sarah Bellows adındaki genç kız, korkunç işkenceler görmüştür. Bu hikayeyi keşfeden bir grup genç ise kendini Sarah’nın yaşadıklarını araştırırken bulacaktır.

“Scary Stories to Tell in the Dark” Amerika’da 9 Ağustos tarihinde gösterime girecek. Filmin ülkemizdeki vizyon tarihi ise belli değil.

Kaynak: www.beyazperde.com

blank

Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Oscar'ın Yabancıları Seçkisi 16 Şubat'ta Başlıyor 3 – Another Round Druk

Oscar’ın Yabancıları Seçkisi 16 Şubat’ta Başlıyor

İstanbul Modern Sinema, 9. kez düzenlediği Oscar’ın Yabancıları seçkisini 16
Galaksinin Koruyucuları 2 İlk Fragman ve İlk Afiş 4 – Guardians of the Galaxy 2 Galaksinin Koruyucuları 2 banner

Galaksinin Koruyucuları 2 İlk Fragman ve İlk Afiş

28 Nisan 2017'de vizyona girecek Guardians of the Galaxy Vol.2