Scream 4 15 Nisan’da Sinemalarda

Scream 4 15 Nisan’da sinemalarda! Son olarak bundan 10 yıl önce karşımıza çıkan Hayalet Maskeli Katil geri dönüyor. Serinin ilk üçlemesinin yönetmeni Wes Craven koltuğundaki yerini tekrar alıyor, senarist Kevin Williamson da ona eşlik ediyor. Geçen bu zamanda Kevin Williamson’ın The Vampire Diaries’e imza attığı takipçilerin dikkatinden kaçmamıştır.

Kadroda büyük bir değişiklik olmasını istemeyen yapımcılar Neve Campbell, David Arquette ve Courteney Cox ile yeniden anlaştı. Geçen zaman içinde karakterlerin hayatlarında değişiklikler ve gelişmeler olmuştur pek tabii ki. Sydney, kişisel gelişim yazarı olmuş, imza günleri için bir tura çıkmıştır. Gale ve Dewey artık evli bir çifttir. Scream 4’ün hikâyesi de bu üç ana karakter çevresinde belirlenecektir. Eklenen yeni genç karakterler hikâyeye renk katacak.

Scream 4 15 Nisan'da Sinemalarda 1 – Scream 4 2011

Amerika ve Türkiye vizyon tarihi 15 Nisan 2011 olarak belirlenen ‘Çığlık 4’ filminin çekimleri korku filmleri ustası Wes Craven yönetiminde Haziran ayında Michigan’da başladı.

Yapımcı Bob Weinstein uzun bir zamandır serinin devamını yapmak istiyordur zaten ve geçen 10 yılın, seriyi tekrar diriltmek için yeterli bir ara olduğuna karar verir. Yapılan açıklamaya göre ‘Çığlık 4’ün peşi sıra iki film daha yapılarak ikinci üçleme de tamamlanacak…

Yönetmen Wes Craven ve yapımcı Bob Weinstein filmin sloganını “Yeni 10 yıl. Yeni kurallar.” olarak belirlemişler. Bunun sebebi filmi yapmaya karar verdiklerinde yola çıktıkları fikir. “Biz bir sinema akımı başlattık. Aynı akımı sürdüren toplamda üç tane film çektik. Aradan 10 yıl geçti. Sinema gelişti. Korku filmi türleri çeşitlendi. Her yıl pek çok filmin devam filmleri ya da remake’ leri yapılıyor, biz de yaptık. Fakat bu sefer hepsinden farklı yeni bir film yapma derdindeyiz. Akımın ana kuralları sabit kalacak ama bambaşka bir film izleyeceksiniz.” diyor Wes Craven.

Filmin hikâyesi, üç ana karakterin geçmişte yaşadıkları olaylar karşısında hayatlarını nasıl şekillendirdikleri üzerinde gelişiyor. Hayalet Maskeli Katil’in tekrar hayatlarına girmesiyle de olay örgüsü başlıyor.

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir