Seçilmiş Filminin Galası Edirne’de Yapıldı

Romanya Kültür Bakan Yardımcısı Bogdan Stanoevici’nin başrolünü oynadığı Cel Ales / The Chosen One / Seçilmiş filminin Türkiye galası Uluslararası Edirne Film Festivali kapsamında yapıldı. Filmin gösteriminden sonra yönetmen Cristian Comega, oyuncu Bogdan Stanoevici ve Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’in katılımıyla verilen kokteylde basının karşısına çıkıldı. Basının yoğun ilgi gösterdiği kokteylde iki ülke arasında gerçekleşmesi planlanan çalıştayın ilk somut adımları da atılmış oldu. İlkinin 2016’nın ilk aylarında Romanya’nın başkenti Bükreş’te yapılması planlanan çalıştayın ikinci ayağının da 2017 Ocak ayında Edirne’de yapılması kararlaştırılmıştı. Bu söz etrafında bir araya gelen taraflar daha fazla işbirliği için basın karşısında da el sıkışmış oldu.

Filmin Türkiye yolculuğu Uluslararası Edirne Film Festivali Yürütme Konseyi Başkanı Murat Tufan ve festivalin genel sanat yönetmeni Yıldırım Yanılmaz’ın 11 Ekim’de çıktıkları Balkan gezisinde atılmış ve filmin festivale katılması kararlaştırılmıştı. Bu kapsamda gerçekleştirilen gösterimde ve sonrasındaki buluşmada festivalin ‘Balkanlar’ teması da iyice pekiştirilmiş oldu.

Seçilmiş filmi her şeyini kaybettiğini düşünen Bay X’in yakın zamanda da kaybedecek şeyleri olduğunu fark ettiği içsel ve geri dönüşümlü yolculuk sürecini anlatıyor. Bogdan Stanoevici filmin başrolündeki Bay X’e hayat veriyor ve onun çeşitli aşamalarını canlandırıyor.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bak bunu da seversin...

Çocuğunuz Kaybolsa Ne Yaparsınız: Pororoca (2017)

Müthiş bir finale sahip Pororoca, bir trajedinin ardından yaşanabilecek bütün duygu durumlarını lime lime ederek en ince detayına kadar inceliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir