Seçilmiş Filminin Galası Edirne’de Yapıldı 1 – Edirne Film Festivali Seçilmiş

Seçilmiş Filminin Galası Edirne’de Yapıldı

Romanya Kültür Bakan Yardımcısı Bogdan Stanoevici’nin başrolünü oynadığı Cel Ales / The Chosen One / Seçilmiş filminin Türkiye galası Uluslararası Edirne Film Festivali kapsamında yapıldı. Filmin gösteriminden sonra yönetmen Cristian Comega, oyuncu Bogdan Stanoevici ve Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’in katılımıyla verilen kokteylde basının karşısına çıkıldı. Basının yoğun ilgi gösterdiği kokteylde iki ülke arasında gerçekleşmesi planlanan çalıştayın ilk somut adımları da atılmış oldu. İlkinin 2016’nın ilk aylarında Romanya’nın başkenti Bükreş’te yapılması planlanan çalıştayın ikinci ayağının da 2017 Ocak ayında Edirne’de yapılması kararlaştırılmıştı. Bu söz etrafında bir araya gelen taraflar daha fazla işbirliği için basın karşısında da el sıkışmış oldu.

Filmin Türkiye yolculuğu Uluslararası Edirne Film Festivali Yürütme Konseyi Başkanı Murat Tufan ve festivalin genel sanat yönetmeni Yıldırım Yanılmaz’ın 11 Ekim’de çıktıkları Balkan gezisinde atılmış ve filmin festivale katılması kararlaştırılmıştı. Bu kapsamda gerçekleştirilen gösterimde ve sonrasındaki buluşmada festivalin ‘Balkanlar’ teması da iyice pekiştirilmiş oldu.

Seçilmiş filmi her şeyini kaybettiğini düşünen Bay X’in yakın zamanda da kaybedecek şeyleri olduğunu fark ettiği içsel ve geri dönüşümlü yolculuk sürecini anlatıyor. Bogdan Stanoevici filmin başrolündeki Bay X’e hayat veriyor ve onun çeşitli aşamalarını canlandırıyor.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir