Sekans Sinema Yazıları Seçkisi

Sekans sinema topluluğu, Sekans Sinema Yazıları Seçkisi adını taşıyan kitabıyla bir sinema kitapları serisinin ilk yapıtını çıkardı. Kitap çeşitli başlıklar altında ilgi çekici yazılara yer veriyor…

sekans

Kuram bölümünde Fotoğraf ve Sinema Etkileşimi, kısa film bölümünde Osman Sembene anısına bir Borom Sarret filminin ve belgesel bölümünde bir Mikhail Kalatozov klasiği olan Salt for Svanetia filminin çözümlemeleri yer almakta. Dosya bölümünde sinema mimari ilişkisinin incelendiği kitapta, eleştiri başlığı altında da Sonbahar, Pontypool, Üç Maymun ve Reconstruction filmleri üzerine farklı bakış açıları sunan yazılar bulunuyor.  Kitapta alanın önemli isimlerinden biri olan Amerikalı sinema yazarı James Monaco ile yapılan bir söyleşi de yer almakta.

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir