Sekans Sinema Yazıları Seçkisi 1 – sekans

Sekans Sinema Yazıları Seçkisi

9 Aralık 2009

Sekans sinema topluluğu, Sekans Sinema Yazıları Seçkisi adını taşıyan kitabıyla bir sinema kitapları serisinin ilk yapıtını çıkardı. Kitap çeşitli başlıklar altında ilgi çekici yazılara yer veriyor…

sekans

Kuram bölümünde Fotoğraf ve Sinema Etkileşimi, kısa film bölümünde Osman Sembene anısına bir Borom Sarret filminin ve belgesel bölümünde bir Mikhail Kalatozov klasiği olan Salt for Svanetia filminin çözümlemeleri yer almakta. Dosya bölümünde sinema mimari ilişkisinin incelendiği kitapta, eleştiri başlığı altında da Sonbahar, Pontypool, Üç Maymun ve Reconstruction filmleri üzerine farklı bakış açıları sunan yazılar bulunuyor.  Kitapta alanın önemli isimlerinden biri olan Amerikalı sinema yazarı James Monaco ile yapılan bir söyleşi de yer almakta.

blank

Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Pera Film'den Cinema Verite: Kameranın Hakikati Programı 2 – The Lovely Month of May 1963

Pera Film’den Cinema Verite: Kameranın Hakikati Programı

Pera Film, Cinema Verite akımının önemli örneklerinden oluşan beş filmlik
2018 OFCS Ödülleri Sahiplerini Buldu 3 – Roma 2

2018 OFCS Ödülleri Sahiplerini Buldu

Türkiye’den de üyeleri de bulunan uluslararası Online Film Eleştirmenleri Topluluğu’nun