Seks ve Giallo: Aşka Susayanlar Sinematik’te

Sinematik geri döndü hem de muhteşem bir şekilde… Öteki Sinema’nın kan kardeşi blog olmasının yanında Yeşilçam deyince en güçlü faydayı ve en zevkli okumaları üreten Sinematik, giallo türünün nadide yerli örneklerinden Aşka Susayanlar filmini yazmış bu kez

Seks ve Giallo: Aşka Susayanlar Sinematik'te 1 – aska susayanlar 08Aşka Susayanlar’ın uyarlandığı Sergio Martino’nun Lo Strano Vizio Della Signora Wardh’ın müzikleri Nora Orlandi’ye aittir. Aşka Susayanlarda kullanılan temalar giallo geleneğine uyum sağlamakla beraber ana filmin müzikleriyle kıyaslandığında Morricone’nin Le Casse (Ana Tema) ve Citta Violenta (Cinayet ve şüphe temaları) albümlerinden alınan müzikler başarılı seçimlerdir.

Film hakkında çok daha fazla bilgiye ulaşmak için Sinematik’i ziyaret edebilirsiniz. Zaten biliyorsunuzdur ama Sinematik’i daha önce okumadıysanız mutlaka sık kullanılanlarınıza ekleyin.

Sinematik bloguna bu linkten ulaşabilirsiniz:

http://sinematikyesilcam.com/

Aşka Susayanlar yazısına bu linkten ulaşabilirsiniz:

http://sinematikyesilcam.com/2012/

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir