Seks ve Giallo: Aşka Susayanlar Sinematik’te

Sinematik geri döndü hem de muhteşem bir şekilde… Öteki Sinema’nın kan kardeşi blog olmasının yanında Yeşilçam deyince en güçlü faydayı ve en zevkli okumaları üreten Sinematik, giallo türünün nadide yerli örneklerinden Aşka Susayanlar filmini yazmış bu kez

Aşka Susayanlar’ın uyarlandığı Sergio Martino’nun Lo Strano Vizio Della Signora Wardh’ın müzikleri Nora Orlandi’ye aittir. Aşka Susayanlarda kullanılan temalar giallo geleneğine uyum sağlamakla beraber ana filmin müzikleriyle kıyaslandığında Morricone’nin Le Casse (Ana Tema) ve Citta Violenta (Cinayet ve şüphe temaları) albümlerinden alınan müzikler başarılı seçimlerdir.

Film hakkında çok daha fazla bilgiye ulaşmak için Sinematik’i ziyaret edebilirsiniz. Zaten biliyorsunuzdur ama Sinematik’i daha önce okumadıysanız mutlaka sık kullanılanlarınıza ekleyin.

Sinematik bloguna bu linkten ulaşabilirsiniz:

http://sinematikyesilcam.com/

Aşka Susayanlar yazısına bu linkten ulaşabilirsiniz:

http://sinematikyesilcam.com/2012/

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

Yazlık Teras Açıldı: Documentarist Blog Yayında!

Belgesele dair çeşitli fikir ve bilgilerin de paylaşılacağı Documentarist Blog yayına başladı; başka bir değişle 'yazlık teras' açıldı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir