Seks ve Giallo: Aşka Susayanlar Sinematik'te 1 – Aşka Susayanlar1972 1136654978 n

Seks ve Giallo: Aşka Susayanlar Sinematik’te

19 Aralık 2010

Sinematik geri döndü hem de muhteşem bir şekilde… Öteki Sinema’nın kan kardeşi blog olmasının yanında Yeşilçam deyince en güçlü faydayı ve en zevkli okumaları üreten Sinematik, giallo türünün nadide yerli örneklerinden Aşka Susayanlar filmini yazmış bu kez

Seks ve Giallo: Aşka Susayanlar Sinematik'te 2 – aska susayanlar 08Aşka Susayanlar’ın uyarlandığı Sergio Martino’nun Lo Strano Vizio Della Signora Wardh’ın müzikleri Nora Orlandi’ye aittir. Aşka Susayanlarda kullanılan temalar giallo geleneğine uyum sağlamakla beraber ana filmin müzikleriyle kıyaslandığında Morricone’nin Le Casse (Ana Tema) ve Citta Violenta (Cinayet ve şüphe temaları) albümlerinden alınan müzikler başarılı seçimlerdir.

Film hakkında çok daha fazla bilgiye ulaşmak için Sinematik’i ziyaret edebilirsiniz. Zaten biliyorsunuzdur ama Sinematik’i daha önce okumadıysanız mutlaka sık kullanılanlarınıza ekleyin.

Sinematik bloguna bu linkten ulaşabilirsiniz:

http://sinematikyesilcam.com/

Aşka Susayanlar yazısına bu linkten ulaşabilirsiniz:

http://sinematikyesilcam.com/2012/

blank

Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Karizmatik Kötü Adamlar uzunjohn.com'da 3 – joker 02

Karizmatik Kötü Adamlar uzunjohn.com’da

Karizmatik Kötü Adamlar uzunjohn.com'da! Yeni keşfettiğimiz bloglardan Uzun John'da okurlarımızın
Lucas Efsanesinin Ardındaki Gerçekler Hayali İcraat'ta 4 – George Lucas 01

Lucas Efsanesinin Ardındaki Gerçekler Hayali İcraat’ta

George Lucas efsanesinin ardındaki bütün gerçekler Hayali İcraat'ta! George Lucas.