Film Bestecisi Semih Tareen’den Yeni Albüm: Dead West

Amerika’da yaşayan ve film müzikleri yapan Türk besteci Semih Tareen’in yeni albümü piyasaya sürüldü. Amerikan yapımı Dead West isimli gerilim filminin müziklerini içeren albüm, DEAD WEST (Original Soundtrack) ismi altında iTunes ve Spotify dahil bütün dijital müzik marketlerde dinleyicilerle buluşuyor.

Film Bestecisi Semih Tareen’den Yeni Albüm: Dead West 1 – 16776238 10155810640364606 1393790664 o

2016 senesinde çıkan DEAD WEST isimli film, yönetmen Jeff Ferrell’in imzasını taşıyor ve gerçek aşkı arayan bir seri katilin kadından kadına geçerkenki kanlı öyküsünü ve arkasında bıraktığı kurbanları anlatıyor. Bundan önce aynı yönetmenin GHOSTLIGHT isimli perili ev filminin ve MORELLA isimli Edgar Allen Poe hikayesinden uyarlanmış filmin de müziklerini besteleyen Tareen, DEAD WEST filmiyle yönetmen Ferrell ile beraber çalıştığı üçüncü filme imza atmış oluyor.

DEAD WEST filmine yaptığı müziklerle Amerikan korku filmi eleştirmenlerinin de (Rogue Cinema, Addicted to Horror) takdirini alan Tareen, filmdeki gerilimi ve seri katilin psikolojisini anlatabilmek için filmin müziklerine yaklaşım olarak senfoni orkestrası ile beraber 1980’leri andıran ‘retrowave’ ve ‘synthwave’ tarzındaki elektronik müzikleri sentezlemeyi tercih etti. 7 Şubat 2017’de çıkan filmin DVD’sindeki özel seçeneklerde besteci Tareen’in kendi sesinden yaptığı müzikler hakkındaki yorumları da yer alıyor.

Aslen İzmirli olan Tareen 1995 senesinden beri Amerika’nın Seattle şehrinde yaşıyor. Amerika’da sinema eğitimi de alan Tareen film müziği eğitimini iki Emmy ödüllü Hollywood film bestecisi Hummie Mann’dan aldı. 2000 senesinden beri film müzikleri yapan Tareen, Amerika’dan Kevin Hamedani ve Jeff Ferrell, Türkiye’den de Can Evrenol ve Tan Tolga Demirci gibi yönetmenlerin filmlerine müzik besteledi.

Film Bestecisi Semih Tareen’den Yeni Albüm: Dead West 2 – 16777168 10155810639064606 1275640682 o

Amerika’da üç defa en iyi film müziği ödülü kazanan Tareen’in korku filmi müzikleri 2011 senesinde KALAN müzik tarafından KARANLIK SENFONİLER: Film Müzikleri isimli albümde yayınlandı. Radikal gazetesi tarafından ‘Yılın en önemli albümü’ diye takdir alan bu albüm Türkiye’den GOMEDA dahil olmak üzere bestecinin ödüllü korku filmi müziklerini sergiliyor.

80’ler korku filmlerini sevenlere tanıdık tınılar sunan, yüksek gerilimli DEAD WEST (Original Soundtrack)’ı  Spotify üzerinden hemen dinleyebilirsiniz.

Besteci Semih Tareen ile ilgili daha fazla bilgi almak için IMDB sayfası‘nı ve web sitesi‘ni ziyaret edebilirsiniz.

blank

Yazar hakkında: Masis Üşenmez

blank
1979 İstanbul doğumlu yazar ilk sinema deneyimini Superman ve Star Wars’la yaşayıp kendini çizgi roman ve bilim kurgu dünyasına atar. 2006 yılında "Öteki Sinema" kadrosuna katılır ve sitenin gelişiminde önemli rol üstlenir. Halen Öteki Sinema'da editörlük ve Cinedergi'de yazarlık yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir