Serinin Yeni Filmi Yolda: Araf 3 Geliyor

12 yıl aradan sonra geçen yılbaşında ikinci film ile geri dönen Araf serisi; sinemaseverleri bu sefer çok bekletmeyecek. Sinemaların ve sinemaseverlerin Araf 2’ye yoğun ilgisi ve serinin yeni filmi için beklentinin artması nedeniyle yönetmen Biray Dalkıran, Araf 3 için kolları sıvadı.

6 Ekim 2006’da vizyona giren Araf filminde Murat Yıldırım ve Akasya Asıltürkmen başrollerdeydi. Devam filmi on iki yıl aradan sonra geldi. Emre Kızılırmak, Cevahir Turan, Kaan Songün ve Recep Aktuğ gibi oyuncuların başrollerinde yer aldığı Araf 2 ise 4 Ocak 2019’da gösterime girdi.

Araf 2’nin gişe başarısının hemen ardından serinin yeni halkası Araf 3 için hazırlıklara başlandı. Biray Dalkıran, yeni filmin senaryosunda; daha önce Amerika’da çekmiş olduğu The Crossbreed / Melez filminin de senaristi olan Şafak Güçlü ile çalıştı.

Oyuncu kadrosu tamamlanan ve senaryo okuma provaları devam eden Araf 3’ün çekimlerine önümüzdeki günlerde başlanacak. Yapımcılığını Biray Dalkıran, Asuman Şener Dalkıran ve Mert Güner’in üstlendiği filmin başrollerinde Mehmet Baştürk, Çağla Erdimen, Emre Özmen, Sevgi Akoğlu ve Ufuk Başar Can yer alacak.

Filmin Türkiye dağıtımını Bir Film üstlenirken, Breaking Glass Pictures ise Amerika dağıtımını gerçekleştirecek.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bak bunu da seversin...

Cevahir Turan ve Recep Aktuğ da Araf 2’de

Kızıl Elma ve İnadına Aşk dizileriyle tanınan Cevahir Turan; Araf 2'nin baş karakteri olan Kübra’yı canlandıracak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir