Serinin Yeni Filmi Yolda: Araf 3 Geliyor 1 – Araf 3 Geliyor 1

Serinin Yeni Filmi Yolda: Araf 3 Geliyor

17 Mayıs 2019

12 yıl aradan sonra geçen yılbaşında ikinci film ile geri dönen Araf serisi; sinemaseverleri bu sefer çok bekletmeyecek. Sinemaların ve sinemaseverlerin Araf 2’ye yoğun ilgisi ve serinin yeni filmi için beklentinin artması nedeniyle yönetmen Biray Dalkıran, Araf 3 için kolları sıvadı.

Serinin Yeni Filmi Yolda: Araf 3 Geliyor 2 – Araf 3 Geliyor 2

6 Ekim 2006’da vizyona giren Araf filminde Murat Yıldırım ve Akasya Asıltürkmen başrollerdeydi. Devam filmi on iki yıl aradan sonra geldi. Emre Kızılırmak, Cevahir Turan, Kaan Songün ve Recep Aktuğ gibi oyuncuların başrollerinde yer aldığı Araf 2 ise 4 Ocak 2019’da gösterime girdi.

Araf 2’nin gişe başarısının hemen ardından serinin yeni halkası Araf 3 için hazırlıklara başlandı. Biray Dalkıran, yeni filmin senaryosunda; daha önce Amerika’da çekmiş olduğu The Crossbreed / Melez filminin de senaristi olan Şafak Güçlü ile çalıştı.

Serinin Yeni Filmi Yolda: Araf 3 Geliyor 3 – Araf 3 Geliyor 3

Oyuncu kadrosu tamamlanan ve senaryo okuma provaları devam eden Araf 3’ün çekimlerine önümüzdeki günlerde başlanacak. Yapımcılığını Biray Dalkıran, Asuman Şener Dalkıran ve Mert Güner’in üstlendiği filmin başrollerinde Mehmet Baştürk, Çağla Erdimen, Emre Özmen, Sevgi Akoğlu ve Ufuk Başar Can yer alacak.

Filmin Türkiye dağıtımını Bir Film üstlenirken, Breaking Glass Pictures ise Amerika dağıtımını gerçekleştirecek.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Asylum İş Başında

Asylum iş başında! Dilerseniz The Asylum yapım şirketinin son aylardaki
Kibir Bizi Bitiriyor 4 – unnamed 1

Kibir Bizi Bitiriyor

Film Arası Dergisi’ne konuşan ünlü oyuncu Nadir Sarıbacak, ‘Kibir bizi