Serinin Yeni Filmi Yolda: Araf 3 Geliyor 1 – Araf 3 Geliyor 1

Serinin Yeni Filmi Yolda: Araf 3 Geliyor

12 yıl aradan sonra geçen yılbaşında ikinci film ile geri dönen Araf serisi; sinemaseverleri bu sefer çok bekletmeyecek. Sinemaların ve sinemaseverlerin Araf 2’ye yoğun ilgisi ve serinin yeni filmi için beklentinin artması nedeniyle yönetmen Biray Dalkıran, Araf 3 için kolları sıvadı.

Serinin Yeni Filmi Yolda: Araf 3 Geliyor 2 – Araf 3 Geliyor 2

6 Ekim 2006’da vizyona giren Araf filminde Murat Yıldırım ve Akasya Asıltürkmen başrollerdeydi. Devam filmi on iki yıl aradan sonra geldi. Emre Kızılırmak, Cevahir Turan, Kaan Songün ve Recep Aktuğ gibi oyuncuların başrollerinde yer aldığı Araf 2 ise 4 Ocak 2019’da gösterime girdi.

Araf 2’nin gişe başarısının hemen ardından serinin yeni halkası Araf 3 için hazırlıklara başlandı. Biray Dalkıran, yeni filmin senaryosunda; daha önce Amerika’da çekmiş olduğu The Crossbreed / Melez filminin de senaristi olan Şafak Güçlü ile çalıştı.

Serinin Yeni Filmi Yolda: Araf 3 Geliyor 3 – Araf 3 Geliyor 3

Oyuncu kadrosu tamamlanan ve senaryo okuma provaları devam eden Araf 3’ün çekimlerine önümüzdeki günlerde başlanacak. Yapımcılığını Biray Dalkıran, Asuman Şener Dalkıran ve Mert Güner’in üstlendiği filmin başrollerinde Mehmet Baştürk, Çağla Erdimen, Emre Özmen, Sevgi Akoğlu ve Ufuk Başar Can yer alacak.

Filmin Türkiye dağıtımını Bir Film üstlenirken, Breaking Glass Pictures ise Amerika dağıtımını gerçekleştirecek.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir