Şeytan Çıkarma Robert Kirkman Eliyle TV’de!

The Walking Dead Yaratıcısı Robert Kirkman Şeytan Çıkarma Konulu Bir Dizi Yapacak!

AMC’nin The Walking Dead’inin büyük başarısı orijinal çizgi roman yazarı ve yapımcı Robert Kirkman’ın Fox International Channels (FIC) yeni bir anlaşma imzalamasını sağladı. Sezon ortası dönüşünde aldığı 12.3 milyon izleyici reytingiyle, The Walking Dead oldukça başarılı bir üçüncü sezon geçiriyor ve önünde dördüncü sezon da var. Glen Mazzara bu sezon sonunda ayrılacak olsa da, FIC Kirkman’dan daha fazlasını istiyor.

1362494819

Yapılan basın açıklamasında Kirkman’ın şeytan çıkarma dünyasını televizyona getireceği belirtiliyor. The Exorcism of Emily Rose (Şeytan Çarpması) ve The Last Exorcism (Son Ayin) gibi şeytan çıkarma konulu filmlerin kazandığı başarıyla, Kirkman merkezinde şeytan çıkarma olan bir TV dizisi yaratarak yeni bir pazar oluşturabilir. Hatta The Walking Dead’in sahip olduğu ilkelliğe ve tazeliğe de sahip olursa, bu dizi de oldukça başarılı olabilir.

Basın açıklamasının tamamı şöyle:

The-Walking-Dead-826829Los Angeles – 4 Mart 2013- FOX International Channels (FIC), The Walking Dead Yaratıcısı/ İdari Yapımcısı Robert Kirkman, Kirkman’ın Image Comics’teki Skybound yayıncısı ve Circle of Confusion Kirkman’ın şeytan çıkarma dünyasında geçen yakında çıkacak çizgi roman serisinden uyarlanan bir senaryo üzerinde çalışıyorlar. Bu ortaklık AMC’nin hit dizisi The Walking Dead’in yayınlanması esnasında Kirkman ve FIC arasında kurulan başarılı ilişki sonucu oluşmuştur.

Dizide çocukluğundan beri bedeni ele geçirilen genç adam Kyle Barnes’ın hikayesi anlatılıyor. Artık bir yetişkin olan Kyle cevaplar bulmak için ruhani bir yolculuğa çıkıyor ama bulduğu şey dünya üzerindeki yaşamın sonu olabilir. Kirkman dizide, David Alpert ile idari yapımcılığını üstlenecek.

Kirkman, “Sharon Tal Yguado ve FOX International Channels’taki bütün ekip The Walking Dead’in kazandığı dünya çapında başarıda katkı sahibidir. Bu ileri görüşlü ve oldukça yetenekli ekiple çalışmaya devam etme fırsatını kaçırmak istemedim…” diyor.

FIC’den Sharon Tal Yguado, “Şeytan çıkarma dünya üzerinde her film izleyicisini kendine çeken bir konudur ama daha önce televizyonda hiç işlenmemiştir. The Walking Dead ile televizyonun kapsamını tamamen değiştirmiş olan Robert Kirkman büyük konsept hikayelerini dahice anlatma yeteneğine sahip. Türün yeniden icat edilmesi olarak gördüğümüz bu proje üzerinde onunla çalışacağımız için gerçekten çok heyecanlıyız…” diyor.

Haber: Nisan Benzergil

Kaynak: http://divxplanet.com/icerik/261/

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir