Korkuseverler Öteki Sinema Partisinde Eğlendi! 1 – cats 2

Korkuseverler Öteki Sinema Partisinde Eğlendi!

15 Ocak 2017

Öteki Sinema okurlarının oylarıyla, 2016 yılında vizyona giren 28 yerli korku-gerilim filminin içinden “yılın en iyi korku filmi” olarak Siccin 3 filmi seçildi. Ankete katılanlardan 5 kişi Alfa Yayınları’ndan çıkan “Sinema Kitabı” adlı eseri kazandı.

Korkuseverler Öteki Sinema Partisinde Eğlendi! 2 – 20170113 200446Öteki Sinema’nın düzenlediği okur anketinde birinci olan Siccin 3 filminin yönetmeni olan Alper Mestçi’ye ödülü, 13 Ocak Cuma gecesi BPR Guest House’da düzenlenen partide verildi. Ağırlıklı olarak internet sinema yazarlarının ve korku filmlerinde oynayan oyuncuların katıldığı gecede 50’ye yakın konuk Öteki Sinema yazarı Semra Doll’un çaldığı müziklerle eğlendi. Korku temalı playlisti ise Amerika’da yaşayan ve film müzikleri hazırlayan Semih Taaren hazırladı.

İlk 5 filmin fragmanlarının gösterildiği takdim töreninde, Öteki Sinema’nın kurucusu Murat Tolga Şen, Alper Mestçi ve filmin başrol oyuncusu Adnan Koç’a Türkiye’de yapılan “tür sineması” adına teşekkür etti ve ödül plaketini teslim etti.

Gecede konuşan Murat Tolga Şen, “Herkes bize neden Reha Erdem’i, Derviş Zaim’le yarıştırmadığımızı soruyor ama onlar her yerde yarışıyor zaten. Biz henüz emekleme çağında da olsa gelişen tür sinemasını desteklemek ve bu alanda daha nitelikli çalışmaların öne çıkmasını istiyoruz, bu yüzden okur anketimizde korku filmleri yarışıyor ve yarışmaya devam edecek” dedi.

Korkuseverler Öteki Sinema Partisinde Eğlendi! 3 – 20170113 212334

Ödülünü alan Alper Mestçi ise korku filmlerinin ödüllendirilmesinden dolayı çok mutlu olduğunu ve bunun devam etmesi gerektiğini söyledi. “Neden Cin filmi çekiyorsunuz” sorusundan artık sıkıldığını söyleyen Mestçi, kendisinin artık farklı türleri denemek istediğini ancak korku sinemasının aynı zamanda bir gişe sineması olduğunu ve seyirci beklentisinin cin ve büyü temalarından yana olduğu sürece bu kanaldan çıkılamayacağını belirtti.

Öteki Sinema’nın okur anketi önümüzdeki yıllarda da güçlenerek devam edecek ve kim bilir, belki bir gün tematik bir festivale dönüşecek.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Venedik'te Eleştirmenlerin Büyük Ödül'ü Hayaletler'e 19 – Hayaletler

Venedik’te Eleştirmenlerin Büyük Ödül’ü Hayaletler’e

Azra Deniz Okyay’ın ilk uzun filmi Hayaletler, dünya prömiyerini yaptığı
Star Wars Maratonu 9 Aralık'ta Başlıyor! 20 – 7773769005 star wars

Star Wars Maratonu 9 Aralık’ta Başlıyor!

Star Wars maratonu 9 Aralık gece yarısı açılacak Digiturk’ün pop-up