Sıfır Bir Ekibinden Yeni Yıl Sürprizi 1 – Sıfır Bir Adana

Sıfır Bir Ekibinden Yeni Yıl Sürprizi

28 Aralık 2019

Bir grup sinema ve Adana sevdalısının, düşük bütçeyle zor şartlarda çekip dijital platformlarda yayınlamaya başladığı, Adana’nın en namlı semtlerinden Hürriyet Mahallesi’nin sert yüzünü anlatan “Sıfır Bir Adana” dizisi o kadar sevildi ki, kısa sürede her yaştan ve profilden kendi seyirci kitlesini oluşturdu. İzlenme istatistiklerini alt üst eden kült dizi önce profesyonel bir internet platformuna transfer oldu şimdi de uzun metraj filmle hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Kadri Beran Taşkın’ın yönettiği, 10 Ocak’ta vizyona girecek “Sıfır Bir” filminin afişi yayınlandı. Afiş, sosyal medyada yapılan oylamada 35 bin oy aldı.

Sıfır Bir Ekibinden Yeni Yıl Sürprizi 2 – Sıfır Bir poster

Yaşanmış ve yaşanması mümkün olayları anlatarak izleyicileri etkisi altına alan kült dizi “Sıfır Bir Adana” hayranlarına ve sinemaseverlere müjde. Geçen sezon dizi finali yaparak takipçilerini üzen ekip, bu yıl sinema filminin çekimlerini tamamladı. Yine toplumun kanayan birçok yarasına dikkat çekerek, çocukları da merkeze koyan film, 10 Ocak’ta vizyona girme hazırlığı yapıyor. Macera bu kez Adana yerine İzmir’de geçiyor.

Boyun eğmeyen karakterler afişte

Yönetmenliğini dizide olduğu gibi Kadri Beran Taşkın’ın üstlendiği filmin afişi tasarımcı Emre Erdem ve 70×100 ekibi tarafından hazırlandı. 20 farklı tasarım arasından 4 tanesi sosyal medyada oylamaya çıktı. 35 bin kişinin oyuyla birinci olan afişte, boyun eğmeyen karakterlerin dik duruşları vurgulanırken, tasarımda yer alan küçük kız, filmin aksiyon yönünü dengeleyen dram boyutunu ifade ediyor.

İnternette yayın hayatına başlayıp ilk bölümünden itibaren seyirci kitlesini arttırarak çoğaltan, her sezon çekim kalitesi ve tekniğini geliştirerek güçlü bir prodüksiyonla izleyicilerin karşısına çıkan “Sıfır Bir”in sürprizlerle dolu yeni hikayesini vizyon için gün sayıyor. “Herkes sussa biz susmak” diyecek filmde Savaş Satış, Onur Akbay, Cengizhan Yurdutek, Burak Akyüz, Mehmet Elmas, Salih İnci rol alıyor.

Film, 10 Ocak’ta, CGV Mars Dağıtım aracılığıyla tüm Türkiye’de sinemalarda…

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Mad Max Efsanesi Furiosa ile Devam Ediyor 3 – Furiosa A Mad Max Saga 2024 3

Mad Max Efsanesi Furiosa ile Devam Ediyor

Son yılların en iyi bilim kurgu aksiyon filmlerinden, 6 Oscar
Alper Mestçi’den Üç Harfliler: Beddua Fragman 4 – Üç Harfliler Beddua 2

Alper Mestçi’den Üç Harfliler: Beddua Fragman

Siccin serisinin yönetmeni Alper Mestçi’nin yeni korku filmi Üç Harfliler: