Sigourney Weaver Yeniden “Ripley” Olacak mı?

Hala ‘Alien’larla Savaşmak İstiyor

Sigourney Weaver Yeniden "Ripley" Olacak mı? 1 – 416419 1287502613 largeSigourney Weaver, geçtiğimiz günlerde Aliens (1986) filminin 25. Yıldönümü münasebetiyle verdiği röportajda ortalıkta dolanan dedikoduları iyice alevlendirdi:

I could definitely kick that alien’s ass again. While I can’t speak for them, I think for Fox, once you’re sixty, you’re not going to be starring in an action movie. I think it’s too bad that that’s the case. I would have liked to do one last story where we go back to the planet, where Ripley’s history is resolved. But I do feel like her story is unfinished.

Türkçe meali;

Kuşkusuz o yaratığın kıçını tekrar tekmeleyebilirim. Onlar adına konuşamam, ama Fox’a göre altmış yaşına geldiğinizde bir aksiyon filminde başrol oynayamazsınız. Eğer mesele buysa çok kötü. Gezegene geri döndüğümüzü anlatan, Ripley’in geçmişinin çözümlendiği son bir hikayede daha rol almak isterdim. Ama bana Ripley’in hikayesi daha bitmemiş gibi geliyor.

Ortada netleşmiş bir durum yok. Ama görünen o ki Weaver, Alien 5’in senaryosunu yazmaya başlamış bile. Aslına bakarsanız sağlam bir senaryo ile çekilecek yeni bir Alien filmi hiç fena olmazdı. Hele ki ‘Alien efsanesi’ne en ufak bir katkıda bile bulunmayan Alien vs. Predator saçmalıklarından sonra.

blank

Yazar hakkında: Murat Kızılca

blank
1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yorum var

  1. blank

    aliens serisinde 1-2 favorimdir 3 ve 4 hosuma gitmemisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir