Kemerlerinizi Bağlayın! Bollywood Zombileri Geliyor! 1 – Go Goa Gone

Kemerlerinizi Bağlayın! Bollywood Zombileri Geliyor!

Sıkı durun! Bollywood zombileri geliyor! Şaka gibi ama gerçek. Bollywood da ilk zombi filmine kavuşmak üzere. İşin komik tarafı bir değil, iki film birden “ilk zombi filmi” olma yarışında.

Kemerlerinizi Bağlayın! Bollywood Zombileri Geliyor! 2 – shaadi of the dead

Şimdiye kadar el atmadıkları tür kalmadı gibi gözükse bile bugüne kadar Bollywood yapımı bir zombi filmi izleyememiştik. Birbirlerinden habersiz olduklarını söyleyen iki yapımcı, bu sene içinde yapımına başlamayı düşündükleri zombi filmleri için düğmeye basmış durumdalar. Filmler hakkında çok fazla detaylı bilgi olmasa bile etraftan toparlayabildiklerimizi paylaşalım.

Kemerlerinizi Bağlayın! Bollywood Zombileri Geliyor! 3 – Kunal Khemu1İlk filmimizin ismi Go, Goa, Gone. Eğlenmek için dışarı çıkan bir grup gencin zombi saldırısına maruz kalması şeklinde özetlenen filmin yönetmenliğini Raj Nidimoru ve Krishna DK yapacak. Yönetmen koltuğunda oturacak olan ikili daha önceki bütün projelerinde beraber çalışmışlar. Filmin başrolünde ise Kunal Khemu olacak.

İkinci filmimizin ismi ise Shaadi Of The Dead. Bir Pencap (Punjabi) düğünü sırasında düğüne katılanların uğradığı zombi saldırısı ve sonrasında gelişen olayları konu edinecek olan filmin yönetmeni Navdeep Singh olacak. Singh’in yönettiği ilk film Manorama Six Feet Under (2007) idi. Shaadi Of The Dead yöneteceği ikinci film olacak. Başrolde ise Abhay Deol oynayacak. Yazılanlara bakılırsa bizim Ada: Zombilerin Düğünü (2010) ile Shaun of the Dead (2004) tadında bir film ortaya çıkacak gibi duruyor.

Her iki film de an itibarıyla yapım aşamasında. Bakalım yarışı kim kazanacak?

blank

Yazar hakkında: Murat Kızılca

blank
1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir