Simpsonlar da Lego'da! 1 – Simpsons Lego 1

Simpsonlar da Lego’da!

Lego firması 2014 yılı Ağustos ayından itibaren Simpsonlar setlerini piyasaya süreceğini açıkladı. Simpson ailesi adına Lego’nun bugüne kadar açıkladığı bir set var o da Simpson ailesinin evi. Mini figür olarak da Bart, Lisa, Maggie, Homer, Marge ve  Ned Flanders açıklanmış durumda.

Bunun yanı sıra sinemaya da el atan Lego’nun Mayıs ayında bir Lego-Simpsons bölümü yayınlanacağı da resmi olarak açıklanmış. Haliyle Amerikan Fox tv’de yayınlanacak.

Bu gibi girişimlerinden dolayı Lego’yu tebrik ediyorum. Öte yandan hayal gücümüzün ve yaratıcılığımızın temel  taşlarından birisi olan Lego’nun bu kadar çok hazır sete yönelmiş olması ve sadece hali hazırda yapılmış filmlere yönelmesi farklı tartışmaları yanında getiriyor.

Bilgisayar oyunlarının egemenliğinde olan bir dönemde bu gibi girişimlerin ve yaklaşımların önemli olduğunun altını çizmek gerekli. Her şeyin sanallaştığı bir ortamda böyle hazır setler bile daha anlamlı hale gelebilir.

Sonuçta Simpsonlar oldukça büyük bir dünya. Pek çok karakterin Lego mini figürüne sahip olmak bile bizleri heyecanlandırmaya yetecek gibi gözüküyor.

Aşağıda Lego’nun bu yeni fantastik The Simpsons ev seti ile ilgili bir video bulabilirsiniz.

Lego Simpsons Tanıtım Videosu izle

Simpsons Lego 2

Yazar hakkında: Utku Uluer

blank
1974'te Moda'da doğdu. İtalyada yaşıyor. Italyanca ve Ingilizce dillerinde profesyonel turist rehberliği yapıyor. 1994 yılında Doğuş FM de Katiller de Ağlar müzik programı ile başlayan DJ'lik tutkusu DJ Legoman ismiyle farklı bir noktaya taşındı. 2007 yılında Sinematik yeşilçam sitesini kurdu, O zamandan beri Sinematik Yeşilçam ve Öteki Sinema'da kafasına göre yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir