Sin City 2 Pek Yakında Sinemalarda 1 – sin city 2

Sin City 2 Pek Yakında Sinemalarda

2 Kasım 2012

Sin City 2 Pek Yakında Sinemalarda 2 – sin city 2

Sin City 2 (Sin City: A Dame to Kill For) çekimleri Austin’de başladı. Filmin oyuncu kadrosuna Jaime King ve Jamie Chung (Sucker Punch) da dahil oldu. Jamie Chung’un Devon Aoki’nin yerini alacağı açıklandı.

Robert Rodriguez ve Frank Miller 2005 yapımı filmin devamını çekmek için yeniden bir araya geldiler. Ortak yazılmış senaryo Miller’ın çizgi roman hikayelerinin karışımından ve Miller tarafından bu yeni film için özel olarak yazılmış bir parçanın bir birleşimi… Konulardan biri 1993’te yayınlanan çizgi roman “A Dame to Kill For”dan alındı. Hikayede Dwight isimli bir adamın Ava isimli bir kadın ile karmaşık ilişkisine odaklanılıyor.

Sin City 2 Pek Yakında Sinemalarda 3 – Rosario Dawson 1Yapılan açıklamalarda, King’in Sin City devam filmine melek gibi bir fahişe olan Goldie’nin ikiz kardeşi Wendy karakterini canlandırmak için geri döndüğü bildiriliyor. Mickey Rourke’un da Marv rolünü canlandırması bekleniyor. (Spoiler: Marv ilk filmde elektrikle idam edilmişti.) Çünkü devam filminde ilk filmde yaşanan olayların hem öncesi hem de sonrası anlatılacak. Jessica Alba ve Rosario Dawson da ilk filmde canlandırdıkları rollere bu filmde geri dönüyorlar. Aoki katil Miho rolünde olmayacak ama onun yerini Chung dolduracak. Bu karakter filmde önemli bir rol oynuyor çünkü Dwight’ın onu sırtından bıçaklayan Ava’nın yerini tespit etmesine yardım edecek.

İşte şimdi işler ilginçleşmeye başlıyor: İlk filmde Dwight karakterini canlandıran Clive Owen’ın da ikinci filmde olması bekleniyor ama tüm film boyunca Dwight rolünde olmayabilirmiş. Karakterin görünüşünü değiştirmek için estetik ameliyatla yüzünü değiştirdiği anlaşılıyor. Yani yeni Dwight’ı canlandırması için yetenekli bir oyuncu arayışı hala devam ediyor. Ava rolünü canlandırması için düşünülen ismin ise Angelina Jolie olduğu açıklandı. Ama henüz bu konu hakkında kesin bir bilgi yok. Henüz oyuncusu belirlenmemiş başka bir karakter ise yeni filmde tanışacağımız kumarbaz Johnny. Öyle görünüyor ki Machete Kills’i bitirir bitirmez Sin City 2’ye geçen Robert Rodriguez bir sure daha tatil yapamayacak gibi görünüyor.

Haber: Nisan Benzergil

Kaynak: http://divxplanet.com/index.php?page=haber&sid=700

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

İzmir Buluşmaları'na Devam! 4 – hayatboyu

İzmir Buluşmaları’na Devam!

Bağımsız Türkiye Sineması İzmir Buluşmaları Devam Ediyor! Hezarfen Film Galeri
Öteki Dünyalar Edebiyatı İstanbul'da 5 – oteki dunyalar edebiyati

Öteki Dünyalar Edebiyatı İstanbul’da

İBB Kültür Müdürlüğü tarafından Öteki Dünyalar Edebiyatı isimli fantastik kurgu