Sinema Bileti Ödüllü Anket: 2014'ün En Korkunç Filmini Seçiyoruz! 1 – 14806390767 a7089f1c83 z

Sinema Bileti Ödüllü Anket: 2014’ün En Korkunç Filmini Seçiyoruz!

22 Aralık 2014

Ne zamandır anket yapmıyorduk! Yıl sonu yaklaşmışken ve bu yıl korku türüne ait tam 10 film gösterime girmişken, “en iyisi hangisi” diye Öteki Sinema okurlarına soralım istedik!

Olay çok basit, altta anketin oylama şıkları var, sadece tek bir filme oy verebilirsiniz. Filmleri gişe hasılatlarına göre sıraya dizdik. Anketimizi cevaplayan ve yazı altına mail adresini de (mail kutucuğunu sadece biz görebiliyoruz merak etmeyin) ekleyerek yorum bırakanlardan 5 kişiye Cinemaximum sinemalarında her seans ve her filmde geçerli olan sinema bileti hediye edeceğiz. Mail adresinizi eklemekle yetinmeyin iki satır da kelam ekleyin korku filmlerimiz hakkında…

Haydi bakalım, etkileşim iyidir, umarım kazanan siz olursunuz. Kazananları 1 Ocak 2015 sabahı açıklayacağız!

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.

cats

Dabbe: Zehr-i Cin

Kocası Ömer´le mutlu bir hayat sürmekte olan Dilek için sakin ve sıradan geçen aydınlık günler, cehennem fırtınalarının gölgelerine gizlenmiş adı anılmaz cinnilerin ani bir saldırısıyla kararır. Her şey Dilek´in bir rüyasıyla başlar. Bu rüyada belirsiz suretler; şeytana dair bir takım sırları Dilek´in kulağına fısıldadıktan sonra ona musallat olmuşlardır.

http://www.dailymotion.com/video/x25jauj_dabbe-5-zehr-i-cin-2014-fragman_shortfilms

Siccin

Öznur teyzesinin oğlu Kudret’e çocukluğundan bu yana aşıktır. Öznur’un zorlamasıyla yasak aşk yaşamaya başlarlar. Ancak Kudret ilişkiyi bitirmek ister. Öznur Kudret’i elde etmek için sevgilisinin karısı Nisa´ya büyü ile cin musallat ettirir. İfrit cin karısını ele geçirecek ve 5 yatsı sonunda Nisa ile onun kanından olanlar ölecektir.

http://www.dailymotion.com/video/x2dpiwo_siccin-2014-fragman_shortfilms

Azazil: Düğüm

Sinem, anne ve babası vefat ettikten sonra ailesinden kalan evde teyzesi ve eniştesi ile yaşamaktadır. Üniversiteden sevgilisi Akın ile mutlu bir ilişkisi vardır. Bir gün Akın’la arabada giderlerken bir köpeğe çarparak ölümüne yol açarlar. O günden itibaren Sinem için kabus dolu anlar arka arkaya yaşanır.

http://www.dailymotion.com/video/x2dphdj_azazil-dugum-2014-fragman_shortfilms

Ümmü Sıbyan Zifir

Lise son sınıfta okuyan bir grup arkadaş, mezun olmadan önce son bir çılgınlık yapmaya karar verirler. Gece okula gizlice girip öğretmenler odasına girip parti yapacaklardır. Okula kimsecikler görmeden girmeyi başarırlar. Parti başlar; çok eğlenmektedirler, ta ki içlerinden biri yıllar önce okullarında intihar eden Kevser isimli öğrencinin ruhunu çağırmayı teklif edene kadar… Başta hiçbirinin ciddiye almadığı bu ruh çağırma seansı Kevser’in ruhunun gerçekten de gelişiyle kontrolden çıkar. Kana susamış Kevser, geçmişte yaşadıklarının intikamını almak için dönmüştür.

Ammar: Cin Tarikatı

Feride, sevgilisi, ev arkadaşı ve arasını yapmayı düşündüğü Barkın ile haftasonu bir dağ evine gitmeye karar verirler. Fakat istenmeyen sürpriz misafir Canan´ın gelmesiyle yolculuk gergin başlar. Bu klasik başlangıç daha önce şahit olmadığımız türden bir bulmacaya Feride´nin gözünden bizi davet eder. Birbiri ardına gelişen korkunç olaylar başta Feride olmak üzere herkesi içinden çıkması imkansız olan, adeta bir labirentin içine hapseder.

http://www.dailymotion.com/video/x2dpgyq_ammar-cin-tarikati-2014-fragman_shortfilms

Muska

Celal 30 yaşlarında, bir gazetede yazar olarak çalışmaktadır. Kadınlara düşkün biridir, sevgilisini aldattıktan sonra evden kovulur ve kendine kalacak bir yer aramaya başlar. Kızlara olan düşkünlüğü yüzünden başına her türlü bela gelmiştir. En yakın arkadaşı olan Engin bile Celal´i evine almak istemez. Kiralık bir oda bulur. Ev döküntü bir haldedir. Kalmak istemez fakat evde kalan genç ve güzel bir kız olan Yasemin´i görünce ev ile ilgili düşünceleri tamamen değişir.

http://www.dailymotion.com/video/x2dpiro_muska-2014-fragman_shortfilms

Azem: Cin Karası

Film, “Azem” ismini, eski Arap yarım adasında çok bilinen ve Türkçesi ‘Savunucu’ anlamına gelen bir büyüden alıyor. Konusunu 1954 yılında Düzce´nin bir dağ köyünde yaşanmış gerçek bir olaydan alan filmin, çekimleri de aynı şekilde Düzce´de olayın yaşandığı köyde gerçekleşmiş.

http://www.dailymotion.com/video/x2dphmw_azem-cin-karasi-2014-fragman_shortfilms

Gulyabani

Dört kadın, fantastik bir filmin senaryosunu yazmak üzere korku dolu bir ormanda yer alan av evine gider. Dört güzel Kadın, atmosferi soluyup mekanı keşfetmeye çalışırken, peş peşe beklenmedik olaylarla karşılaşırlar ve kendi korkuları ile yüzleşmek zorunda kalırlar.

http://www.dailymotion.com/video/x2dpiem_gulyabani-2014-fragman_shortfilms

Gizli Yüzler

Hayatını yeniden kurmaya çalışırken bir yandan paranormal olaylar ve kabusları öte yandan eski hayatına ait tek ve en değerli varlığı olan kızını geri almak için girdiği zorlu ama kararlı mücadelesinde bir kadın…

http://www.dailymotion.com/video/x2dpi3c_gizli-yuzler-2014-fragman_shortfilms

Tamaya İfrit

Eski çağlarda yaşayan iblis Tamaya tılsımlı bir kolyeye hapsedilmiştir. Cinayetler işleyip, şeytana kurban ayinleri düzenleyen bir tarikatın elindeki bu kolye, polis baskını sonrası komiser Buket ve ortağının eline geçer. Fakat Buket kolyenin etkisi altına girerek, onu sahiplenir. Beraber yaşadığı kız kardeşi Demet ise tatile çıkarken kolyeyi takar. Arkadaşlarıyla kamp kurmaya gittiği dağ köyünün yakınlarındaki şato ise yüzlerce yıl önce bu ifritin lanetlenip kolyeye hapsedildiği yerdir! Yeniden dirilen ifrit emrindeki böceklerle köye ve gençlere saldırır köy halkı ve gençlerin ölüm kalım mücadelesi başlar.

http://www.dailymotion.com/video/x2dphvz_tamaya-ifrit-2014-fragman_shortfilms

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

84 Comments

 1. izlediğim kadarıyla ammar cin tarikatı türkiyenin korku sineması yapabileceğini gösteren bir film oldu

 2. Aslında hiçbiri kayda değer filmler değil ama Gulyabani sanatsal anlamda diğerlerinden önde.

 3. Öyle çok ahım şahım değildir elbet ama Togan Gökbakar’ın GEN’i bence bu zamana kadar çekilmiş en iyi korku/gerilim filmidir. Togan Gökbakar, Recep İvedik’ten sıyrılıp biraz bu işlere yönelse; gayet iyi işler çıkarabileceğini düşünüyorum.

 4. Pek ciddiye alınmasa da Hasan karacadağ’ın yaptığı filmleri önemsiyorum; ileride çok daha olgun korku filmlerine de imza atacağını düşünüyorum..

 5. Türk korku sineması “cin” temasını aşsa artık, ne de güzel olur.

 6. Alper Mestçi’nin filmi diğerlerinden çok çok daha iyi. Keşke hep koku türüne yönelse de o bayağı komedi filmlerini yapmasa!

 7. Anketteki filmlerden üç tanesini izledim. Hala Türk korku sinemasının alması gereken çok yol olduğunu düşünüyorum. Bu filmler arasından oyum Dabbe Zehr-i Cin filmine gitti.

 8. Hasan Karacadağ’ın çektiği filmlerle fark yarattığını düşünüyorum. Belki çok çok başarılı değil, ama bana göre farklı

 9. Dabbe: Zehr-i Cin, diğer filmlere oranla daha kaliteli bir yapım ama onun da çok eksikliklerinin olduğunu düşünüyorum.

 10. Dabbe: Zehr-i Cin. Gösterilenin kendi yerel anlamını yaratması bakımından başarılı bir örnek bana kalırsa film. İnsana, eşe-dosta ve dahasına atfettiğimiz anlama dair olanı içinde barındıran bir korku örneği… Tamam oldu, sonunda yaptık dedirtmese de fark edilir bir değişiklik dalgası yaratmış olması bakımından övgüyü hak ediyor bence. Bu yüzden, Zehr-i Cin yetmez ama evet.

 11. Maalesef Turk sinemasi korku adina pek iyi konumda degil yine de dabbe seri olarak kotunun iyisi gibi bir sey

 12. dabbe zehr-i cin filmi bu listede benim favorim. iyi bir kurgusu ve süpriz bir sonu var. onun dışında hasan karacadağ cidden korkutmayı iyi biliyor.

  tek olumsuz yanı dabbe serisi filmlerinin artık aynılaşması, yaratıcılıktan uzaklaşması.

 13. kesinlikle Siccin, Alper Mestçi bu kez çok iyi iş çıkarmış

 14. Cinli, şeytanlı filmleri oldum olası saçma bulduğum için direk tüm şıklar elendi ve geriye Gizli Yüzler kaldı; çok iyi olmasa bile bu filmler arasında fark atarak liderdir benim için.

 15. Dabbe nin bu filmine yapilan yorumlar uzerine izlemistim.Evet basariliya yakindi.

 16. Ne kadar Turk sinemasinda Cin temasi biraz baymis olsa da iclerinde yine en iyisi Dabbe Zehr-i Cin’di.

 17. müthiş yaratıcı adıyla bile korkuyu iliklerimize işleyen ”Ümmü Sıbyan Zifir ” senenin en iyi korku filmidir bence.

 18. Şeytanlı, cinli korku filmi furyası her ne kadar benim için 96 yılında izlediğim The Exorcist’le son bulsa da, çok da başarılı bulmadığım Türk Korku Sineması, sadece 96 yılında yaşadığım travmanin kalıntılarından ibaret. Bu sebepten Dabbe serisi başarısız olmakla birlikte bilinçaltımı kıpraştırıyor.

 19. Ümmü Sübyan: Zifir, yine aynı temalar etrafında dönüyor olsa da diğer örneklerine göre dini motifleri işlemede bir adım geri atarak ve cinselliği daha baskın kullanarak diğerlerinden daha farklı bir yerde duruyor kanımca. Aynı zamanda hikaye olarak Okul-Büyü gibi ilk korku filmi örneklerimizi hatırlatarak nostalji hissini de yanına alıyor. O yüzden bu seneki korku filmi yapımlarımızdan Ümmü Sübyan: Zifir benim için hem daha keyifli hem de kalite olarak bir adım daha önde bir filmdi.

 20. Bizler Dabbe filmiyle ilk kez cin korkusuyla tanıştık. Biz Türkleri hortlak, kurt adam, vampir korkutmaz.Alper Mestçi de Türkleri korkutmayı biliyor.SİCCİN filminde İlk kez büyü yapma ritüelini ayrıntılı izleyince çarpılan insan inandırıcı geldi.Kadersiz anne ve kör küçük kızın oyunculukları çok inandırıcıydı.Kız acaba gerçekten kör mü diye sonradan araştırmama neden oldu.Efektler, makyajlar gerçekçiydi.Ses efektleri çok dozundaydı.Bazı filmlerde çok gürültülü oluyor.Filme konsantre olmayı engelliyor.Alper Mestçi başka alanlarda değil hep korku filmi çeksin.Ona yakışıyor.

 21. Öncelikle Hasan Karacadagı kutlarım gercekten cok saglam bi yönetmen türk sinemasının korku filmininde gelişmesinde onemli katkısı var yaşanmış olayları bulup bize aksetmesi figürler efektler gercekten cok güzel türk sinemasında unutulmayacak insanlardan biri dabbe seri gercekten izleyiciyi etki altında bırakıyor neredeyse aylarca suruyor onun hayranı olmaktan gurur duyuyorum teşekkürlerimi sunuyorum Tel kelimeyle Dabbe zehricin diyorum emeğine saglık HASAN KARACADAG

 22. Arkadaş nasıl da bıktınız cinli filmlerden hemen..toplam çevrilen cin temalı filmi 20 civarı. hollywood da ilk çevrilen korku filmlerinden nosferatu vampir film ama hala vampir filmi çekmiyorlar mı? ya kurtadam,mumya,tekinsiz ev filmleri? 1000 lerce belkide.. Korku filmi kültürle alakalı. Mesela japonlar hayaletten korkar, avrupada da seri katillerden falan. Müslüman ülkelerde özellikle de bizde cin de,büyüden.. cinli filmlere devam… :)

 23. Dabbe Zehr-i Cin yaz aylarında Ilık bir su gibi geldi, filmin yönetmeni kişisel ilgisi sayesinde bizlere de iyi filmler bırakmış oldu.

 24. Ümmü Sıbyanın konusu idare eder ama genel olarak olmamış,

  Ammar konu olarak basit ve kullanılan efekt ve karakter seçimini beğenmedim,

  Gulyabani çocukluğumuzun korkutan karakteri biraz daha üzerinde düşünülse daha kaliteli bir iş çıkabilirmiş,

  Tamaya İfrit ve Gizli Yüzler vasatı aşamamış, Azazil bu iki filmin bir tık üstünde

  Dabbe ses yığını ve ağırlık olarak ani çıkışlarla korkutan bir film olmasına rağmen aralarında kötünün iyisi bence.

 25. Maalesef hiçbiri kayda değer yapımlar değil.
  Gerçi tarzı değil ama keşke Ezel Akay korku türüne de el atsa.

 26. Siccin diğerlerinde biraz daha önde… Korkutmak adına daha iyi işler yapıyor… oyunculuklar ve kamera ilerledikçe daha iyi filmler çıkacak ileride sinemamız adına…

 27. Ammar gibi bir filmin Dabbe ve Ümmü Sıbyan’dan geride kalması ne kadar acı bir durum. Ammar ve Azazil gibi filmlere ihtiyacımız var, Dabbe’nin 1231231231. kopyalarına değil.

 28. Siccin şu ana dek türk korku sinemasının en kaliteli filmi. Gerek oyunculuklar gerek kurgu gerek görsel anlamda çok başarılı.

 29. Hem güzel bir dram, hem de korku türünü çok ciddiye alması bakımından Siccin diyorum. Diğerlerinin çok üstündeydi.

 30. Ammar ve siccin fena değil bence de.. İleriki zamanlarda daha da iyi korku örnekleri çıkacağının işareti iki film..

 31. Şöyle söyleyeyim Özgür hocamın Azazil filmini ben çok beğendim sinemada şimdiye kadar beni en çok etkileyen film oldu ve DVD’si için gün sayar oldum resmen! Oyum kesinlikle Azazil filmine! Neden Dabbe değil derseniz çünkü Dabbe tamamen ani ses efektleriyle korkutmakta ve anlatmak istediği hiç bir şey yok!

 32. Özgün sahneleri ile SİCCİN öne çıkıyor bu listenin en iyisi değil türk korkularının en iyisi diyebilirim.

 33. Türki filmleri cinden kurtulamadı diyenlere tek diyeceğim: Türk insanını hiç tanımadıkları. Bizim korku kültürümüzde zombi, vampir, haunted house bir kenara bırakın hayalet dahi yok. Türk seyirciyi bunların varlığına ikna edemezsiniz. Tabii o zaman da korkutamazsınız. Ama cin için ikna etmenize gerek yoktur. Hatta cin diye bir şey yok deseniz, size karşı çıkarlar. Neden hep cin filmleri çekiliyor. İşte bu sebepten.

  En iyi cin film hangisi derseniz elbette, Siccin. Dabbe serisinin senaryoları karman çorman ve sinematografi maalesef hiç parlak deği. Ama marka oldu. İzleniyor. İzlenecek.

 34. Her ne kadar bir “Musallat” olmasa da oyum “Siccin” e gitti.

 35. Türk korku sineması iyiye gitmek yerine daha da kötüleşmeyi nasıl başarıyor anlamıyorum. Yahut insanları mı korkutmak zorlaştı emin değilim. En azından cinleri korku ögesi olarak karşımıza çıkarmasalar; bir de gerçek hikaye falan yazmışlar çocuk kandırır gibi..

 36. Siccin gerek sinema kalitesi gerek dolu korku ogeleri ile one cıkıyor uluslararasi kalitede bence alper mestci hep korku yapsin komediye fazla yanaşmasin…

 37. Siccin seyirciden çok fazla ilgi görmesede bu yılın en iyi türk korku filmidir diye düşünüyorum..

 38. Bu sene ki izlediğim korku filmlerinin içinde tqbikide en iyisi dabbe zehri cin filmiydi.Siccin ile karşılaştrıldığında ikisinde başarılı bir yapıt ama dabbe zehri cin favorimdir

 39. Korku film konularımızı gelistirmek gerek, nebilim hep cin di musallattı vs konular aynı. Bir seytan cıkartmadır,bir sapık katildir hic yok..

 40. Siccin çok başarılı. Büyü sahneleri ve tarhana çorbası sahnesi muhteşemdi.

 41. Cok sık bir sekilde Turk korku filmlerine gitmediğim halde Siccin’e sans tanimak istemistim ve iyi ki de gitmisim, begendim.Filmle ilgili blogumda da yazisini yazmıştım. Korku filmi severler bloguma beklerim. korkukolik.blogspot.com

 42. Ammar ve Azazil bana göre iyi planlanmış filmlerdi. Genel olarak Cin konsepti bana göre ucu kaçmaya başlayan bir alt tür haline geldi.

 43. Açıkcası Ben En Çok Zehri Cin’de Korkmuştum O Yüzden Ona Oy Verdim. Bazılarını İzlemedim Ama Zehri Cin Güzel Filmdi.

 44. türk korku sineması hepimizin bildiği gibi vasatın altında ancak bu yolda önemli bir milat kabul edilecebilecek( konunun begenip begenmemekle cok alakası bile yok aslında) dabbe serisi bu oylamayı kazanmayı hakediyor. Sadece bu filmle değil aslında seri olarak ve başarısıyla değil de sahip oldugu misyon ile.

 45. Korkuyu ani ve ses efektleriyle vermek filmi başarılı bir korku filmi yapmıyor çoğusu hep aynı konunun etrafında dönüyor aralarından sıyrılan ve gerçekliği ön plana çıkaran film AZAZİL

 46. En fazla emek Dabbe 5 de var. Senaryosu ile gerçekten çok uğrastiklari belli. Ama entel tayfa Dabbe yi herzamanki gibi kötülüyor. O yüzden Siccin in oyunun daha fazla olması normal.

 47. Siccin gerçekten çok etkileyiciydi. Azazil de iyi denebilecek bir filmdi.

 48. dabbe bence en iyi korku filmidir konusu ve süpriz sonu ile bir başyapıttır

 49. Siccin hem görsel anlamda hem de oyunculuk anlamında en iyisi.

 50. Oylamada bulunan filmlerden Siccin ve Muska’yı sinema da izledim.İkisi de gayet güzel yapımlardı.Muska benim için bir ilkti.İlk kez sinema da bir Türk yapımı korku filmi izledim ve yerli korku yapımlara olan ön yargımı kıran bir film oldu Tabi benim beğendiğim Siccin filmiydi.Ufak tefek eksiklikleri olsa da etkileyici bir filmdi.
  Bir de bu listede olan Gulyabani ve Ammar’ı izledim.Ammar konusu biraz farklı olan beni yeterince geren ama o sevmediğim görsel efektli cinler olduğundan biraz puan kırdığım bir filmdi.
  Geriye kalan filmleri daha izleyemedim.Belki oyladığım Siccin filminden daha iyi olanlar vardır.En kısa zamanda onları da izliycem.Bakalım bu senenin favorisi hangisi olucak.

 51. Yaratıcı korku sekanslarının çokluğundan dolayı oyumu Siccin e verdim. Ne mutlu ki şu anda da önde gidiyor.

 52. Süt Kardeşler’deki Gulyabani gibi sevimli olmasa da, başarılı bir filmdi :) Sevgiler Türk sinemasına…

 53. bu filmler arasından değerlendirmek gerekirse siccin açık ara önde.diğer filmden ayıran ve onu başarılı kılan en büyük neden bir sahnede ses ve görüntüyü aşırı kullanmadan izleyiciyi yerinden kaldıracak kadar korkutan sahnelerinin olmasıdır

 54. oyum siccin’e gitti, türk korku sinemasının gelişimini göstermesi açısından süperdi.

 55. Dabbe: Zehr-i Cin türk yapımları arasında en iyi olan korku filmidir. Diğer yapımlar onun farklı versiyonları gibi art arda çekilmeye başlaması da yine dabbe filminin çıkmasından sonra artış yakalamıştır.

 56. Tamaya İfrit dışında hepsini izledim. En iyi ve popüler oyuncu kadrosuna Gulyabani sahip,görüntüleri çok çok iyi,sanatsal açıdan hepsinden önde.İçinde cin olmayan tek fantastik film.Ama korku unsuru tatmin etmedi.Zehr-i Cin iyi ama yerli yersiz ses ve görüntü efekleri izlerken beni yordu.Ayrıca oyuncuların vasatın altında,özellikle erkek başrol oyuncusu berbattı.Azazil:Düğüm eksikleri olmasına rağmen ilk üçe girer.Ümmü Sübyan güzel bir konu bulmasına ve iyi başlamasına karşın,filmin devamında senaryo çok zayıf kaldı.
  Siccin filminde oyunculuklar üst düzeyde,daha önce hiç bir filmde kullanılmamış sahnelerin olması ve filmin korku olduğu kadar sağlam bir dram olması sebebiyle kesinlikle bir numara

 57. Ammar görsel açıdan vasat olsa da konusu ile bayağı etkili bir filmdi.

 58. cin filmlerinin iyice suyunun çıktığı dönemde tamaya ifriti izledim türk korku sinemasında hollywood tarzı senaryosu ile Türk filmi olarak bana çok değişik geldi oyuncu seçimlerinde biraz daha özenli olsalar bence çok daha iyi olurdu

 59. Arkadaşlar, hepinizin isimlerini çekiliş programına yükledik ve kazananlar belli oldu! Liste aşağıda, katıldığınız için teşekkürler… Kazananların mail adreslerine hediye bileti kullanmaları için gerekli PNR kodunu bugün göndereceğiz.

  Cinemaximum’dan hediye bilet kazananlar: Deniz Güneş, Capulet 2000, Didem Ateş, Erkunt, Beste…

Comments are closed.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Sinema Bileti Ödüllü Anket: 2015’in En Korkunç Filmini Seçiyoruz! 2 – alkarisi cin net afis

Sinema Bileti Ödüllü Anket: 2015’in En Korkunç Filmini Seçiyoruz!

Öteki Sinema korku dolu yıllar diler! Cinemaximum'da sinema bileti ödüllü
Öteki Sinema Okurları Oscar'ları Seçiyor! 3 – 110125oscarkapak1.hlarge1

Öteki Sinema Okurları Oscar’ları Seçiyor!

Öteki Sinema okurları Oscar'ları seçiyor! Anket 26 Şubat 2011 tarihine