Sinema Sektöründe Büyük Ortaklık!

Amerika’da çektiği ilk filmi The Crossbreed, 2 Mart’ta Türkiye’de de gösterime gireceği için Türkiye’ye gelen Biray Dalkıran; Türk sinema sektöründe büyük etkisi olacak bir ortaklığın müjdesini verdi.

Sinema Sektöründe Büyük Ortaklık! 1 – Biray Dalkıran ve Oktay Arabacı Ortaklık

Biray Dalkıran, The Crossbreed‘in Türkiye dağıtımını da gerçekleştirecek olan MC Film Dağıtım (Oktay Arabacı) ile ortak oldu. Bu ortaklık ile MC Film Dağıtım, dfgs (Türkiye) ve BD America (ABD) birlikte çalışarak; ABD ve Türkiye arasında köprü oluşturacaklar. Hem ABD yapımı filmlerin Türkiye’de dağıtımını yapacaklar hem de Türk filmlerinin ABD’deki satışlarını gerçekleştirecekler.

Dalkıran; Amerika’ya dönüşüne kadar en az 5 iyi film alarak, öyle dönmek istediğini ve The Crossbreed ile kazandığı deneyimlerini paylaşmak için heyecanlandığını belirtti.

The Crossbreeed’in Kuzey Amerika DVD ve VOD hakları Breaking Glass Pictures tarafından satın alınmış; firma filmin 6 Mart’tan itibaren iTunes, Amazon Instant, Google Play, PlayStation, Xbox, Vudu ve diğer platformlarda yer alacağını duyurmuştu.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir