Sinema Sektöründe Büyük Ortaklık! 1 – Biray Dalkıran ve Oktay Arabacı Ortaklık

Sinema Sektöründe Büyük Ortaklık!

16 Şubat 2018

Amerika’da çektiği ilk filmi The Crossbreed, 2 Mart’ta Türkiye’de de gösterime gireceği için Türkiye’ye gelen Biray Dalkıran; Türk sinema sektöründe büyük etkisi olacak bir ortaklığın müjdesini verdi.

Sinema Sektöründe Büyük Ortaklık! 2 – Biray Dalkıran ve Oktay Arabacı Ortaklık

Biray Dalkıran, The Crossbreed‘in Türkiye dağıtımını da gerçekleştirecek olan MC Film Dağıtım (Oktay Arabacı) ile ortak oldu. Bu ortaklık ile MC Film Dağıtım, dfgs (Türkiye) ve BD America (ABD) birlikte çalışarak; ABD ve Türkiye arasında köprü oluşturacaklar. Hem ABD yapımı filmlerin Türkiye’de dağıtımını yapacaklar hem de Türk filmlerinin ABD’deki satışlarını gerçekleştirecekler.

Dalkıran; Amerika’ya dönüşüne kadar en az 5 iyi film alarak, öyle dönmek istediğini ve The Crossbreed ile kazandığı deneyimlerini paylaşmak için heyecanlandığını belirtti.

The Crossbreeed’in Kuzey Amerika DVD ve VOD hakları Breaking Glass Pictures tarafından satın alınmış; firma filmin 6 Mart’tan itibaren iTunes, Amazon Instant, Google Play, PlayStation, Xbox, Vudu ve diğer platformlarda yer alacağını duyurmuştu.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

''Tüm Zamanların En İyi Korku Filmi" 3 Nisan'da Sinemalarda! 3 – unnamed 21

”Tüm Zamanların En İyi Korku Filmi” 3 Nisan’da Sinemalarda!

Tüm dünyayı şoke eden The Texas Chain Saw Massacre, Nisan’da
TÜRSAK Vakfı "Arama Konferansı"nı Düzenledi 4 – Elif Dağdeviren Cemal Okan

TÜRSAK Vakfı “Arama Konferansı”nı Düzenledi

TÜRSAK Vakfı, Bahçeşehir Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Türkiye sinemasının en geniş