Sinema Yazarlarının Korsan Film ile İmtihanı

“Sinemada korsan denince akla Errol Flynn‘in geldiği zamanlar çok geride kaldı. Artık korsan dendi mi,  Kaptan Jack Sparrow Johnny Depp‘den bile önce, sokakta simit tezgahlarında satılan korsan kopyalar geliyor akla. Halkımız bol bol korsan film seyrediyor onu biliyoruz zaten” diyor Ters Ninja’nın patronu Landlord ve ekliyor “Peki  SİYAD cenahında işler ne alemde diye merak ettik.  Hepsinin yanıt vermeyeceğini bilsek de bütün üye sinema yazarlarına yolladık sorularımızı”

Epey bir katılımla oldukça keyifli bir anket olmuş. Herkesin izlediği bir ‘korsan’ film mutlaka vardır diye düşündüğümden “asla korsan film izlemem” diyenleri okumak şahsım açısından daha keyifli oldu. Kim, ne demiş diye siz de merak ediyorsanız buradan buyurun.

Link: http://www.tersninja.com/

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

Sinema Bahane…

Sinema Bahane... Kerem Akça sivri bir tweet attı ve o tweet bazı yanlış anlamalara sebep oldu. Tweeti gördüğüm anda linç geliyor diye düşündüm ve beklediğim oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir