Sinema Yazarlarının Korsan Film ile İmtihanı

Sinema Yazarlarının Korsan Film ile İmtihanı 1 – piratesofthecaribbeanattw5“Sinemada korsan denince akla Errol Flynn‘in geldiği zamanlar çok geride kaldı. Artık korsan dendi mi,  Kaptan Jack Sparrow Johnny Depp‘den bile önce, sokakta simit tezgahlarında satılan korsan kopyalar geliyor akla. Halkımız bol bol korsan film seyrediyor onu biliyoruz zaten” diyor Ters Ninja’nın patronu Landlord ve ekliyor “Peki  SİYAD cenahında işler ne alemde diye merak ettik.  Hepsinin yanıt vermeyeceğini bilsek de bütün üye sinema yazarlarına yolladık sorularımızı”

Epey bir katılımla oldukça keyifli bir anket olmuş. Herkesin izlediği bir ‘korsan’ film mutlaka vardır diye düşündüğümden “asla korsan film izlemem” diyenleri okumak şahsım açısından daha keyifli oldu. Kim, ne demiş diye siz de merak ediyorsanız buradan buyurun.

Link: http://www.tersninja.com/

blank

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir