Bilimkurgu Fantastik Sinemada Sistem Eleştirisi

Marksizm Akademisi, 22 Temmuz Pazar günü saat 17:00’de Kadıköy Moda Parkı’nda, sinema yazarı ve çevirmen Kutlukhan Kutlu ile bilimkurgu sineması ve fantastik sinemada kapitalizm ve sistem eleştirisi üzerine sohbet edecek.

Bilimkurgu Fantastik Sinemada Sistem Eleştirisi 1 – Sinemada Sistem Eleştirisi

Etkinliğe katılım ücretsiz ve herkese açıktır.

Yer: Moda sahili (Moda çay bahçesinin girişindeki merdivenlerden indiğinizde solda 50 metre kadar ileride)
İletişim: 0533 447 9709

Etkinlik Linki: https://www.facebook.com/events/204698753562591/

Kutlukhan Kutlu, 1972’de İstanbul’da doğdu. Kadıköy Anadolu Lisesi’ni ve İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. 1991’de Nokta dergisinin Ne Nerede ekini çıkaran kadroya katılarak sinema, edebiyat ve müzik üzerine yazmaya başladı, o zamandan beri de çeşitli yayın organlarında yazarlık ve editörlük yaptı.

Radikal, Yeni Binyıl, Akşam ve Taraf gazeteleri ve Sinerama, Picus ve Total Film dergileri de dahil olmak üzere çok sayıda farklı yere sinema ve edebiyat yazıları yazdı. Özellikle spekülatif kurgu alanına giren filmler ve kitaplar üzerine incelemeler ve yazı dosyaları hazırladı. En uzun süredir çalıştığı yayın organı ise, 1995’ten beri düzenli olarak yazdığı Sinema dergisi. Bu dergide devam ettirdiği Günümüzün Klasikleri serisi, dergi tarafından iki cilt halinde kitaplaştırıldı.

Bir taraftan çevirmenlik de yapıyor. Çevirileri arasında Harry Potter kitap serisinden kitaplar, Hayali Yerler Sözlüğü ve NTV Çizgi Klasikler serisinden Kafka, Poe ve Arthur Conan Doyle klasikleri sayılabilir.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir