Sinemalarda Bu Hafta: Üç Harfliler Aramızda! 1 – 26888781063 fc721c8192 z

Sinemalarda Bu Hafta: Üç Harfliler Aramızda!

2 Temmuz 2016

Üç harfliler aramızda! ASinemalarda bu hafta...Üç Harfliler aramızda dolaşıyor!rtık neredeyse her hafta bir yerli korku filmi vizyona giriyor ama türün hakkını veren nadir sinemacılardan olan Alper Mestçi, Karabüyü’de kendi tarzının dışında çıkmıyor.

Üç Harfliler 3: Karabüyü, küçük evlerde, basit hayatlar yaşayan, akrabalık ilişkisiyle birbirine bağlanan sıradan insanların ne denli kötücül ihtiraslarla baştan çıkabileceğini ve istediklerine ulaşmak için olmadık yollar deneyebilecekleri üzerine… Toplum olarak “büyü yaptırma” meselesine çok aşinayız ne de olsa…

Senaryo bu haliyle yerli korku filmi izleyicisi olan kadın seyirciyi kolayca baştan çıkaracak gibi duruyor. Mestçi, başlarda sakin akan hikâyeyi, seyirciyi ara ara zıplatarak yavaşça kuruyor ve finale yakın bir rollercoaster gibi hızla aşağı bırakıyor. Filmin Reşit Gözdamla imzasını taşıyan çok iyi bir tema müziği çalışması var, Carpenter’vari bir tema ama daha duygusal tonda bir çalışma ve gerilimi katlayarak arttırıyor. Unutmadan geçmeyeyim; makyajlar bence bu işin en iyisi olan Alev Ünal’a emanet.

Uzun lafın kısası; eğer korku türüne düşkünseniz, “yine mi cin filmi!” hezeyanına kapılmadan 3 Harfliler 3: Karabüyü’yü izlemeye gidin ve serinin önceki filmlerini unutun, bu onlarla kıyaslanamayacak kadar “olmuş” bir iş. Alper Mestçi’nin ellerine sağlık ki kendisinin korku türünün ülkedeki en has sinemacısı olduğunu düşünüyorum ve Siccin 3’ü merakla bekliyorum. İyi seyirler…

Üç Harfliler 3: Karabüyü

Alper Mestçi’nin yönettiği ve Seda Oğuz, Deniz Gündoğdu, Metin Yıldırım ile Özay Fecht’in oynadığı Üç Harfliler 3: Karabüyü, The Moments Entertainment – Muhteşem Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

Sinemalarda Bu Hafta: Üç Harfliler Aramızda! 2 – 26888781063 fc721c8192 z

Anne ve babasını kaybettikten sonra çocukluğunun geçtiği eski evde oturmak istemeyen Alev, evini kiraya verir. Bu eve taşınan tekinsiz ve tuhaf kiracılar Alev, kızı Eda ve kocası Erol’un hayatlarını bir anda kâbusa çevirir. Eve taşınan Dilek ve Kadir yeni evli bir çifttir. İkisinin de geçmişinde ürkütücü olaylar vardır ve farklı şekillerde Alev’in ailesine musallat olurlar.

Midnight Special

Jeff Nichols’un yönettiği ve Michael Shannon, Joel Edgerton, Kirsten Dunst ile Adam Driver’ın oynadığı Midnight Special, Chantier Films tarafından vizyona çıkarılıyor.

Sinemalarda Bu Hafta: Üç Harfliler Aramızda! 3 – 27954846525 9063cb2eef z

8 yaşındaki oğlunun doğaüstü güçleri olduğunu fark eden baba, oğlunu koruyabilmek için bir kaçış planı yapar. Baba – oğulun takımına Sarah (Kirsten Dunst) ve Lucas (Joel Edgerton) eklenir ve bildikleri korunmalı yere peşlerindeki polislere ve çeşitli gruplara yakalanmadan varmaya çalışırlar. Basın filmi, “Bilim kurgunun karanlık hali. Hayret verici. Mutlaka İzleyin.”, “Muhteşem bir gerilim ve gizem”, “Olağanüstü, epik, zeki” gibi ifadelerle tanımlıyor.

Arınma Gecesi: Seçim Yılı

James DeMonaco’nun yönettiği ve Frank Grillo, Edwin Hodge, Betty Gabriel, Kyle Secor ile Elizabeth Mitchell’in oynadığı Arınma Gecesi: Seçim Yılı (The Purge: Election Year), UIP Filmcilik tarafından vizyona çıkarılıyor.

Sinemalarda Bu Hafta: Üç Harfliler Aramızda! 4 – 27853715732 eb5f1ee3d3 z

Tüm dünyada 200 milyon dolar gişe hasılatı yaparak beklenmedik olağanüstü bir başarı elde eden, Universal Pictures’ın Arınma Gecesi serisi, üçüncü filmi Arınma Gecesi: Seçim Yılı (The Purge: Election Year) ile devam ediyor. Filmde, Amerika’nın yeni kurucularının her yıl hayata geçirdiği 12 saatlik anarşinin dehşet verici yeni bölümü gözler önüne seriliyor.

The BFG

Steven Spielberg’in yönettiği ve Rebecca Hall, Mark Rylance, Bill Hader ile Jemaine Clement’in oynadığı The BFG (The Big Friendly Giant), Pinema Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

Sinemalarda Bu Hafta: Üç Harfliler Aramızda! 5 – 27664168870 b3b85066ca z

Charlie’nin Çikolata Fabrikası (Charlie and the Chocolate Factory) ve Matilda gibi dünyaca ünlü çocuk kitaplarının yazarı Roald Dahl’ın beyazperdeye uyarlanan yeni filminde fantastik bir dünyanın kapıları açılıyor. The BFG (The Big Friendly Giant) insanları yemekten vazgeçen iyi yürekli devin, yetimhanede yaşayan Sophie adındaki küçük kızla yaşadığı cesaret, dostluk ve macera dolu hikâyesini konu alıyor.

Küçük Şövalye Trenk

Anthony Power’ın yönettiği ve Georg Sulzer, Axel Prahl, Johannes Zeiler ile Denis Lyons’in seslendirdiği animasyon film Küçük Şövalye Trenk (Der kleine Ritter Trenk – Trenk, The Little Knight), Medyavizyon Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

Sinemalarda Bu Hafta: Üç Harfliler Aramızda! 6 – 27262560683 9fa83863ac z

Ortaçağ’da bir ejderha sorunu baş göstermiştir. Duke, bununla mücadele için bir turnuva yapmaya karar verir. Kazananın bir dilek hakkı olacaktır. Köylerden birinde yaşayan Trenk’in babası ise haksızca zindana atılmıştır. Trenk babasını kurtarmak için savaşmak zorundadır. Trenk ve arkadaşları ejderha ile savaşırken ejderhanın hiç bilinmeyen bir yönünü keşfederler.

blank

Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Haftanın Filmleri: 01 Ağustos 2014 7 – Guardians of the Galaxy poster 21

Haftanın Filmleri: 01 Ağustos 2014

Uzun zamandır beklenen yeni çizgi roman (Marvel) uyarlaması Galaksinin Koruyucuları
Vizyon Rehberi: 20 Kasım 2015 8 – 22496980203 83c2eb0d26 k

Vizyon Rehberi: 20 Kasım 2015

Haftanın en çok beklenen filmi, çok satan bir gençlik romanı