Sinemalife ve ‘Cinsellik ve Sömürüsü’ Dosyası 1 – haziran kapak

Sinemalife ve ‘Cinsellik ve Sömürüsü’ Dosyası

3 Haziran 2009

haziran-kapak“Türkiye’nin İlk Online Sinema Dergisi” Sinemalife.com, Haziran sayısı da her zaman olduğu gibi dop dolu içeriğiyle karşınızda. Sinemada cinselliğin kullanımı ve sömürüsünü kapağına taşıyan Sinemalife ayrıca işin ehli olan çok önemli yönetmenlerin de konuyla ilgili görüşlerini bulabilirsiniz. Sinemalife’da ayrıca 24 Haziranda gösterime girecek olan metalik savaş olan Transformers’ın dünü ve bugününü keyifle okuyabileceksiniz. Bu önemli iki konunun dışında, Ayrıca zoom sayfalarına, Afrika’ların şip-şak fotoğrafçısı yönetmen, Fernando Meirelles, güzel oyuncu Megan Fox ve Kara Şovalye Christian Bale konuk oluyor. Beğenerek takip edilen, Film doktoru ve Göz(e)kondu, To be Continued, ve Büyüteç köşeleri ile sinema önü tercihlerinizi belirleyebileceksiniz. İlgiyle takip edilen Blu-Ray köşemiz de her zamanki gibi meraklısının dikkatini çekecek.

Sinema eleştirilerinin de yer aldığı Haziran sayısında, vizyondakileri, sinema haberlerini, pek yakında beyazperdede gösterilecek filmleri bulabileceksiniz.

Meraklılarının beğenerek takip ettiği ‘Kült Diye’de Spielberg’in ilk düellosu ‘Duel’, replik de ise, sinemamızın en çarpıcı baba-oğul diyaloğunun olduğu ‘Babam ve Oğlum’u bulabilecek sinemaseverler. Bunun yanında, ilgi çeken Kayıp Bakışlar Koleksiyoncusu köşesi de her zamanki gibi okuyucuların karşısında. Beğenerek takip edilen DVD ödüllü yarışma sayfalarında da okuyucuları sürprizler bekliyor. Yeni çıkan DVD’lerin tanıtımının da yer aldığı dergi BU ADRESTEN OKUNABİLİR. Doyurucu içeriğiyle önünüzdeki ekranda.

blank

Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

1 Comment

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Geceyarısı Filmleri 2. Gösterim

“Karanlıktan korkar mısınız?” KargART yeni sezonda her ay bir “gece”
Oktay Ege Kozak'tan: 2021'in En İyi Filmleri! 3 – the green knight

Oktay Ege Kozak’tan: 2021’in En İyi Filmleri!

Paste Magazine ve DVD Talk eleştirmeni Oktay Ege Kozak, 2021’in