Sinemalife Ağustos Sayısı Yayında

Beyazperdenin keskin nişancıları Sinemalife’ta! Türkiye’nin İlk Online Sinema Dergisi Sinemalife Ağustos ayında her zaman olduğu gibi birbirinden seçkin dosyalarıyla nitelikli okumalar sunmaya devam ediyor. Dergi, bu ay başrollerini Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li’nin oynadığı ve yine Stallone’nin kamerasından çıkan Cehennem Melekleri’ni kapağına taşıdı. Sinemalife da ayrıca sayısız reklam filmlerine imzasını atan ve önümüzdeki aylarda vizyona girecek olan Çakal filminin yönetmeni Erhan Kozan ile çakalların dünyasına girilecek keyifli bir söyleşi de yer alıyor.

Bu önemli söyleşi haberinin yanında, daima gündemini koruyan keskin nişancılar beyazperdeden seçkilerle anlatılıyor. Bugüne kadar sinemaya konu olmuş keskin nişancılar Sinemalife’ın Ağustos sayısında meraklısıyla buluşurken, uzun yıllardan beri sinemanın vazgeçilmez unsurların başında gelen Sniper filmleri derinlemesine irdeleniyor. Bu tarz filmleri seven kitlenin ilgisini çekecek olan dosyada, söz konusu filmlerin nasıl çekildiğinden, hangi detayların kullanıldığını da bulabilmeniz mümkün. Dergi’de özel dosyalar bununla da sınırlı değil. Krzysztof Kieslowski’nin Mavi/Beyaz/Kırmızı üçlemesi ve aktörleri ve arayışları çerçevesinde Fransız Sineması masaya yatırılıyor.

Sinemalife’ın zoom sayfalarının bu ayki konukları ise, yolundan şaşmayan kadın Annette Bening, kahkaha garantili adam, Adam Sandler ve Oscar ödüllü Coen Kardeşler. Öte yandan ‘Ne Varsa Eskilerde’ ve animasyon severler içinde ‘Düş Perdesi’ başlıklı köşelerini okuyucular bu ayda takip edebilecek. Masal Perdesi, To Be Continued, Kült Diye, Kayıp Bakışlar, Gözekondu köşeleri ile de sinemaya farklı bir pencereden bakacaksınız. Vizyondakiler, sanal kadraj, beyazperdeden haberler, pek yakında girecek filmlerin de yer aldığı Ağustos sayısında yeni çıkan DVD’ler ile gösterimdeki filmlerin eleştiri yorumlarını da bulmanız mümkün. DVD ödüllü yarışma sayfasında okuyucuyu sürprizlerin beklediği www.sinemalife.com her zaman olduğu gibi çok parmaklarınızın ucunda.

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir